3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [10.05.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Powiemy m.in. jak pozyskać fundusze unijne na rozwój działalności gospodarczej oraz skorzystać w tym celu z pomocy miasta i Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Tego, jak pozyskać fundusze unijne na rozwój działalności gospodarczej oraz skorzystać w tym celu z pomocy miasta i Wrocławskiego Parku Technologicznego, będzie można się dowiedzieć podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Odbędą się one w piątek, 12 maja br. w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu przy ul. Glinianej.

Dzień Otwarty Ekostraży

Myślisz o adopcji psa albo kota? Możesz zaoferować zwierzęciu w potrzebie dom tymczasowy? Chciałbyś pomóc, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? A może po prostu chcesz porozmawiać z wolontariuszami, wesprzeć zwierzęta darami lub finansowo? Przyjdź w najbliższą niedzielę (14 maja) między 11 a 16 na ulicę Miłoszycką 67 na dzień otwarty wrocławskiej Ekostraży.

Innowacyjne metody leczenia raka piersi

Zespół naukowców z Uniwersytetu Medycznego odkrył związek między podatnością na chemioterapię w leczeniu raka piersi a poziomem białka PIP (indukowanego prolaktyną) w komórkach nowotworowych. Teraz trwają prace nad szybkim, skutecznym i tanim testem poziomu białka.