wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Opowiedzą o unijnym wsparciu na tworzenie miejsc pracy dla bezrobotnych
Opowiedzą o unijnym wsparciu na tworzenie miejsc pracy dla bezrobotnych www.wroclaw.pl

Tego, jak pozyskać fundusze unijne na rozwój działalności gospodarczej oraz skorzystać w tym celu z pomocy miasta i Wrocławskiego Parku Technologicznego, będzie można się dowiedzieć podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Odbędą się one w piątek, 12 maja br. w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu przy ul. Glinianej.

Reklama

Już w najbliższy piątek, zarówno przedsiębiorcy planujący rozwijać swoje firmy, jaki i osoby bezrobotne poszukujące pracy lub biorące pod uwagę rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, powinny odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu. Odbędą się tam Dni Otwarte Funduszy Europejskich, podczas których będzie można dowiedzieć się nie tylko jak uzyskać staż lub szkolenie dla osoby bezrobotnej, ale także refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla takiej osoby.

Spotkania dla przedsiębiorców i szkolenia dla bezrobotnych

Właściciele firm będą mogli również zdobyć wiedzę o tym, jak ubiegać się o fundusze unijne na rozwój biznesu i pomoc Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskiego Parku Technologicznego właśnie na ten cel. Natomiast o wsparciu różnych form przedsiębiorczości dowiedzą się od przedstawicieli Biura Rozwoju Gospodarczego. Z kolei osoby bezrobotne będą mogły skorzystać ze szkoleń jak zdobyć wyższe kwalifikacje zawodowe i zwiększyć swoje szanse na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Co roku bierzemy udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Rok temu tematem przewodnim były dotacje unijne, a tym razem jest to tworzenie miejsc pracy dla osób, które ich potrzebują. Przewidziano zarówno spotkania dla przedsiębiorców jak i szkolenia dla bezrobotnych. Będzie można dowiedzieć się m.in. jakie środki można pozyskać na rozwój firmy lub jej założenie, ale także jak wypełnić wniosek o zdanie egzaminu zawodowego.
Arkadiusz Łukaszów z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu

Wydarzenie jest częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską, której celem jest rozpowszechnienie informacji na temat różnorodności projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w najbliższy piątek

Wydarzenie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich pod hasłem „Fundusze Europejskie wspierające tworzenie miejsc pracy” odbędzie się w piątek, 12 maja 2023 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu przy ul. Glinianej 20-22, od godz. 10.00 do 13.00.

Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców odbędą się w sali 06 w budynku B, natomiast szkolenia dla osób bezrobotnych w pokoju 413 w budynku A.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl