wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Wrocław na widelcu 2022 – specjalne menu wrocławskich restauracji podczas Europy na widelcu

przez ponad tydzień kilkanaście wrocławskich restauracji zaprasza na specjalne menu zdjęcie ze strony visitwroclaw.eu/art-restauracja

Festiwal kulinarny Europa na widelcu to nie tylko wielka europejska biesiada na Rynku – to także szereg wydarzeń towarzyszących. Do wspólnego świętowania zapraszają wrocławskie restauracje, które na tę okazję przygotowały specjalne menu festiwalowe inspirowane europejską kuchnią. Propozycji w ramach „Wrocławia na widelcu” będzie można kosztować od piątku, 27 maja do 5 czerwca.

Wyjątkowe dania przygotowali szefowie kuchni z restauracji: Ida, Pod Papugami, Art Hotel, Bernard, Soczewka, Umami, Masala, Wrocławska Restauracja, Browar Stu Mostów - ul. Świdnicka, Cafe de France, Przystań & Marina, Pod Przykrywką, Restauracja Breslauer & Klubokawiarnia PRL.

Sprawdź, co przygotowały poszczególne lokale!

Restauracja IDA, ul. Łazienna 4

Restauracja pod Papugami, Sukiennice 9a

Restauracja Art. Hotel, ul. Kiełbaśnicza 20

Zestaw dla 1 osoby – 80 PLN

Restauracja Bernard, Rynek 35

Kuchnia roślinna w BERNARDZIE

Restauracja Soczewka, Rynek 20/21

Restauracja Masala, ul. Kuźnicza 3

SMALL PLATES

PAPRI CHAAT / Indyjski street food | Słone Mathri | Jogurt | Masala | Granat | Miętowe chutney Chips /20 PLN

BATATA PURI / Słone Mathri | Pomidor | Ziemniaki | Słodki i ostry chutney | Kolendra | Chipsy /20 PLN

AT LUNCH AND LATER

ALL DAY EVERY DAY

Restauracja Wrocławska, ul. Szewska 59/60

Zestaw degustacyjny pod nazwą #kuchniainspirowanahistorią

#cuisineinspiredbyhistory

Cena za zestaw 50 zł

Restauracja Umami, Rynek 60

Browar Stu Mostów, ul. Świdnicka 4

Restauracja Pod Przykrywką, ul. Więzienna 18/1

Przystań & Marina, ul. Księcia Witolda 2

Cafe de France, Ratusz 20-22

Zestaw cena: 52 zł

Restauracja Breslauer & Klubokawiarnia PRL, Ratusz 10

Cena za zestaw - 50 zł

Europa na Widelcu 2022

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa wracamy z kulinarnym świętem Wrocławia – festiwalem „Europa na widelcu” 2022!

Na wielki finał obchodów – europejską biesiadę – zapraszamy w sobotę, 4 czerwca.

Europa na Widelcu 2022

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Będzie to doskonała okazja, aby zasmakować w kuchni 12 krajów Europy, w tym Polski i Ukrainy. Wcześniej będzie można skosztować festiwalowych smaków w restauracjach, które przygotują na tę okazję specjalne menu, wziąć udział w jarmarku europejskich i dolnośląskich produktów regionalnych i licznych wydarzeniach towarzyszących.