wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław na prestiżowych targach turystycznych w Utrechcie

Nawet sto tysięcy osób odwiedza co roku targi turystyczne Vakantiebeurs, które do niedzieli trwają w  Utrechcie w Holandii. Podczas imprezy bogatą ofertę atrakcji prezentują Wrocław i Dolny Śląsk

Reklama

Organizowane w Utrechcie targi turystyczne Vakantiebeurs uchodzą za jedno z trzech najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie (obok targów turystycznych w Berlinie i w Londynie). Co roku odwiedza je blisko sto tysięcy osób. Wydarzenie cenią specjaliści z branży turystycznej i dziennikarze. W tegorocznej edycji do dyspozycji zwiedzających jest ponad 1100 wystawców z niemal 120 krajów oraz ponad 14,5 tys. fachowców z branży. Impreza rozpoczęła się 8 stycznia i potrwa sześć dni.

Wrocław oraz Dolny Śląsk prezentowane są na stoisku firmowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Można się tu dowiedzieć nie tylko o największych atrakcjach Wrocławia i regionu.

Ważnym atutem Wrocławia w przyciągnięciu uwagi turystów i specjalistów jest tytuł European Best Destination, który stolica Dolnego Śląska uzyskała w 2018 roku.

- Nasze uczestnictwo w targach Vakantiebeurs jest elementem podtrzymywania dobrego wizerunku Wrocławia. Nasze miasto w ostatnim roku odwiedziło blisko 5,5 mln turystów z całego świata. To zasługa dobrej, przyjaznej i otwartej atmosfery, którą tworzą przede wszystkim mieszkańcy Wrocławia i zarazem są najlepszą reklamą miasta. To dzięki ich aktywności zdobyliśmy tytuł European Best Destination 2018, a wydarzenia takie jak Europejskia Stolica Kultury czy The World Games 2017 dobrze zapisały się w pamięci ich uczestników - mówi Radosław Michalski.

Zobacz: Wrocław z tytułem European Best Destination 2018!

Dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki dodaje: - Na targach w Utrechcie podkreślamy naszą otwartość na turystów z całego świata, w końcu Wrocław to miasto spotkań.

Przedstawiciele miasta gości targów informują o najciekawszych wydarzeniach planowanych na ten rok we Wrocławiu, cyklicznych imprezach i festiwalach. W programie są prezentacje, warsztaty, degustacje produktów regionalnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama