Wrocław będzie dziś najcieplejszym miejscem w Polsce. Czy to zapowiedź gorącego lata?

Bulwar Dunikowskiego we Wrocławiu flickr Wrocław official
Bulwar Dunikowskiego we Wrocławiu

W środę, 11 maja 2022 r., we Wrocławiu na termometrach w cieniu zobaczymy nawet 28 stopni Celsjusza. Czy upały czekają nas także w najbliższe dni?

W środę, 11 maja, nawet 28 stopni ciepła w cieniu

Spragnieni upalnego lata nie mogą narzekać. Prognozy IMiGW są takie: w środę, 11 maja, będzie 28,3 stopni Celsjusza w cieniu. Wysoką temperaturę zawdzięczamy ciepłym i wilgotnym masą powietrza znad Atlantyku i zachodniej Europy. W czwartek będzie już trochę chłodniej.

– Na czwartek we Wrocławiu prognozuję maksymalnie 24 stopni Celsjusza, a to za sprawą frontu, który przyniesie nam ochłodzenie. W kolejnych dniach spodziewam się temperatury 19-21 stopni a w nocy 8-9 stopni – mówi Krzyusztof Salanyk, dyżurny synoptyk IMGW we Wrocławiu.

Deszcze we Wrocławiu może popadać w piątek, 13 maja, natomiast w regionie w tym dniu spodziewane są burze.