3. Inwestycje
  4. Wrocławskie Inwestycje szukają wykonawcy przebudowy ulicy Wilkszyńskiej na obrzeżach miasta
Połatana jezdnia ulicy Wilkszyńskiej na obrzeżach Wrocławia WI
Połatana jezdnia ulicy Wilkszyńskiej na obrzeżach Wrocławia

Na Wilkszyńskiej łata przy łacie, spękany asfalt i tylko pobocza, ale będzie inaczej. Wrocławskie Inwestycje zaplanowały przebudowę i szukają wykonawcy. Firmy mogą się zgłaszać do 10 sierpnia.

Wilkszyńska to ulica przekraczająca północno-zachodnią granicę Wrocławia. Prowadzi do podmiejskich wsi. W mieście przebiega przez Leśnicę i dochodzi do mostu Marszowickiego. Jest w opłakanym stanie – popękany asfalt, łata przy łacie. Nie ma chodników ani dróg rowerowych. Najwyższy czas na zmiany.

Remont jest zaplanowany. Wrocławskie Inwestycje od lipca szukają wykonawcy, który zaprojektuje i przebuduje Wilkszyńską. Termin składania ofert upływa 10 sierpnia 2023 roku. Co jest do zrobienia?

W ramach zadania wybudujemy chodniki i dwukierunkową drogę dla rowerów, powstaną nowe przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, dla poprawy bezpieczeństwa wyniesiemy skrzyżowania. Droga będzie oświetlona.
FB Wrocławskich Inwestycji

Do przebudowy są dwa kilometry drogi. Wilkszyńska dostanie oczywiście nową jezdnię. Rozbudowane będą także skrzyżowania oraz sieci podziemne. Czas na wykonanie zadania, który wykonawca dostanie po podpisaniu umowy, to 22 miesiące.

Część pieniędzy na remont ulicy pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, o którym napisaliśmy w lutym – tutaj. Wrocław otrzymał z funduszu 27,5 miliona złotych. Prawie całość tej puli miasto przeznaczy na Wilkszyńską. Resztę pieniędzy na jej przebudowę dołoży od siebie.

Źródło: materiały organizatorów