wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. W „Mieście Koni” pierwszeństwo mają konie. Zobacz, co zmieniło się na Partynicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

„Miasto Koni. Witamy w strefie, w której pierwszeństwo mają konie” – tablice z takim hasłem znajdują się przy wszystkich wejściach na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Pojawiły się też mapy informujące o wydzielonych strefach: zielonej dla ludzi i koni oraz czerwonej – tylko dla koni.

Reklama

Projekt Miasto Koni ma na celu informowanie ludzi o obowiązujących na terenie toru zasadach i edukowanie, jak należy obcować z końmi. O tym, czego nie wolno robić, informują ikonki rozmieszczone w newralgicznych miejscach toru.

Partynice to przede wszystkim „Miasto Koni”

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice jest przede wszystkim zakładem pracy i przedsiębiorstwem. Otworzyło ono jednak swoje tereny dla szerokiej publiczności i dlatego każdy może wejść na teren Partynic i swobodnie po nim spacerować.

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych jest instytucją szczególną. Jej istotą są konie, które tu pracują, trenują i mieszkają. To przede wszystkim ich teren i nikt nie powinien naruszać ich praw.

Bezpieczeństwo koni i ludzi

W 2022 r. tor odwiedziło łącznie 730 tys. osób. Z jednej strony liczba ta jest powodem do zadowolenia dla kierownictwa obiektu, z drugiej rodzi jednak problemy powodowane niewłaściwym zachowaniem części odwiedzających. Dlatego powstał system informacyjny „Miasto Koni”. Dzięki niemu i konie i ludzie mają czuć się na Partynicach bezpiecznie.

Konie wyścigowe są temperamentne, dlatego tam, gdzie to możliwe, trzeba tworzyć dla nich szlaki nieprzecinające się z ludzkimi. Zbudowaliśmy tunel pod ścieżką rekreacyjną, zamontowaliśmy automatyczny system szlabanowy na przejściu przez jezdnię i zainstalowaliśmy wysuwane słupki, które uniemożliwią wjazd samochodem w miejsca szczególnej uwagi. Miasto Koni wydatnie pomoże nam w uświadamianiu naszych gości, jak zachowywać się przy koniach i w ich pobliżu.
Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice

W ramach projektu „Miasto Koni” na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice przygotowano:

  • dwa podświetlone pylony na wjeździe do obiektu,
  • podświetlenie portierni,
  • pięć map lokalizacyjnych w różnych częściach Partynic,
  • siedem tablic „Miasto Koni” z oznaczeniem stref (zielonej dla koni i ludzi i czerwonej dla koni),
  • 16 słupków z infografikami,
  • 200 sztuk tabliczek z infografikami.

Na Partynicach jest miejsce dla wszystkich

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice to jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. W 2022 r. odwiedziło go 730 tys. osób, w tym 115 tys. to publiczność festiwalowa (m.in. Męskie Granie, Stay Wild Festiwal), a ponad 81 tys. widzowie wyścigów konnych. Na samo otwarcie sezonu przyszło 21 tys. widzów, dzięki czemu padł nowy rekord frekwencyjny podczas jednego dnia wyścigowego.

To nie wszystko. Działające na co dzień atrakcje, jak: Wyższa Szkółka Jazdy Konnej, park linowy, plac zabaw „Konikowo”, beach bar „Babie Lato Partynice” oraz ścieżka pieszo-biegowa wokół toru wyścigów konnych, sprawiają, że nawet w weekendy, kiedy na torze nie ma żadnych imprez, obiekt odwiedza ok. 3 tys. osób.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl