wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. W gminie Prusice powstaje nowoczesny budynek szkoły dla dzieci z 14 miejscowości

W miejscowości Skokowa w gminie Prusice trwa budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Nowoczesny obiekt będzie gotowy w pierwszej połowie 2024 roku.

Reklama

Budowa ruszyła latem ubiegło roku i dzisiaj u zbiegu ulic Kościelnej i Piaskowej w Skokowej już stoi niemal gotowa bryła. Podzielony na moduły dwukondygnacyjny obiekt będzie miał ponad 4 tys. m2 powierzchni. Drugi etap robót zakłada montaż instalacji i prace wykończeniowe.

Galeria zdjęć

W gmachu zaplanowano sale lekcyjne, pracownie specjalistyczne i zaplecze. Będą z niego korzystać dzieci i młodzież z czternastu miejscowości gminy Prusice.

Nowocześnie i ekologicznie

Władzom gminy Prusice zależało, aby nowy budynek skokowskiej podstawówki spełniał warunki nowoczesnego, niskoemisyjnego obiektu o podwyższonych parametrach energetycznych.

Budowa szkoły ma kosztować ok. 40 mln zł, z których część pochodzi m.in. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl