wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ogród Japoński już otwarty na wiosnę. Ruszył nowy sezon
Kliknij, aby powiększyć
Grupa zwiedzających w Ogrodzie Japońskim Oleksandr Poliakovsky
Grupa zwiedzających w Ogrodzie Japońskim

To nie prima aprilis. W poniedziałek wielkanocny 1 kwietnia wrocławski Ogród Japoński otworzył swoje podwoje dla zwiedzających po zimowej przerwie. To idealne miejsce na świąteczny spacer z rodziną i przyjaciółmi. Zobaczcie zdjęcia naszego fotoreportera.

Reklama

Ogród Japoński, znajdujący się w pobliżu Hali Stulecia, to jedna z największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Powstał na początku XX wieku, przy okazji organizowanej w 1913 roku Wystawy Światowej. Pomysłodawcą był hrabia Fritz von Hochberg, który zaangażował japońskiego ogrodnika Mankichi Arai.

Dziś kolekcja roślin w Ogrodzie Japońskim składa się z około 200 gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Część z nich, czyli: dęby, cisy, azalie pontyjskie czy różaneczniki katawbijskie, pochodzi z początku XX wieku. Zobaczcie zdjęcia z 1 kwietnia w Ogrodzie Japońskim.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Ogród Japoński we Wrocławiu - 1 kwietnia 2024 Oleksandr Poliakovsky
Ogród Japoński we Wrocławiu - 1 kwietnia 2024

Jedną z największych atrakcji Ogrodu Japońskiego jest mostek "Yumedono Bashi”. Na razie nie można się nim jeszcze przespacerować, bo trwają na nim ostatnie prace remontowe (w ubiegłym roku pękł jeden z jego filarów).

Pozostałe atrakcje, takie jak kaskady wodne - żeńska "Onna-Daki" i męska "Otoko-Daki", "Brama "Sukiya Mon", mostek "Taiko Bashi", pawilon herbaciany "Azumaya" czekają na zwiedzających.

  • Ogród Japoński jest czynny od 1 kwietnia do 31 października w godz. 9.00-19.00.

Cennik znajdziecie w tekście poniżej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl