4. Trwa Finał WOŚP na wrocławskim Rynku. Zbieramy na walkę z sepsą
Na zdjęciu koncert WOŚP na wrocławskim Rynku oraz wolontariuszka przebrana za wielkie czerwone serce z napisem "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" Grzegorz Rajter

Na wrocławskim Rynku od rana trwa wyścig do puszek, a przy okazji spaceru w centrum miasta czeka na nas mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. dźwig MPK, który można wylicytować, Konna Straż Miejska, Wesołe Miasteczko, przedstawiciele koła naukowego z Politechniki Wrocławskiej, czy służb medycznych i ratowniczych również ze specjalistycznymi psami. Rozpoczęły się również pierwsze koncerty. Zobaczcie na zdjęciach jak to dziś wygląda!

To wyjątkowe wydarzenie niezawodnie ściąga co roku darczyńców małych i dużych, którzy zasilają zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Pierwsi wolontariusze WOŚP pojawili się z puszkami już wczoraj na meczach koszykówki i piłki nożnej, a dziś od rana w centrum miasta zbiera się tłum ludzi, którzy chcą wesprzeć WOŚP.

W niedzielę w charytatywnej akcji zbiórki 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierają wszyscy

W centrum miasta można spotkać można wyjątkowych wolontariuszy, jak na przykład radnych Wrocławia czy Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, którego puszka już sporo waży. Za wrzucenie datków do puszki poza otrzymaniem serduszka, zrobić sobie można pamiątkowe zdjęcie.

Konna Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna, Golden Retriver WOŚP, Grupa Moto Serca, przedstawiciele Stowarzyszenia Twierdzy 15 – INFIDELS również mają swoje puszki i również z nimi zamienić można przy okazji zbiórki kilka zdań i dowiedzieć się czegoś o działalności, albo zrobić zdjęcie na pamiątkę.

W Rynku wystartowały koncerty

SCENA RYNEK – 29.01.2023

• 13:00 – IPS INTERNATIONAL CHOIR
  • 13:30 – MAM TĘ MOC! – piosenki z bajek Disneya
  • 15.00 – Zaśpiewaj z nami „Mkną po szynach niebieskie tramwaje”
  • 16.00 – GITAROWE RIFFY I SOLÓWKI WSZECH CZASÓW
  • 17.30 – Zagraj z nami „Hey Joe” przed Gitarowym Rekordem Świata 2023
  • 17:40 – SHAMLA KALBELIA SAPERA GROUP (Indie) 18:30 – DZIUBEK BAND + GOŚCIE
  • 20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Jakie atrakcje czekają na wrocławskim Rynku?

• Dźwig MPK – Aukcja WOŚP
  • Konna Straż Miejska