3. Wiadomości z regionu
  4. Wystartuj w rajdzie rowerowym na styku trzech państw

Wyjątkowy rajd rowerowy na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec. Do wyboru są dwie trasy: 50 km i 80 km. Na obu gwarantowane niezwykłe widoki i spotkania. Trwają zapisy uczestników imprezy - Trzy miasta, dwa koła, jeden rajd - zaplanowanej na 11 maja.

Rajd pod hasłem "Trzy miasta, dwa koła, jeden rajd" rozpoczyna się w malowniczym niemieckim Zittau i prowadzi dalej przez Niemcy, Czechy i Polskę. Trasa wiedzie przez urokliwe wioski, malownicze lasy oraz delikatne pagórki kotliny Żytawskiej, poprowadzi do Bogatyni oraz do Hrádek nad Nisou, gdzie zaplanowano punkty bufetowe.

- Przystanki są nie tylko po to, aby uzupełnić energię, ale również, aby zasmakować lokalnych specjałów, charakterystycznych dla tego niezwykle ciekawego regionu - zapowiadają organizatorzy.

Metę wyznaczono w Zittau, oprócz pamiątkowego medalu za ukończenie rajdu, czekać będzie na Was prawdziwa uczta w strefie gastronomicznej.

Dwie proponowane trasy Tour the Tripoint: 50 oraz 80 kilometrów, to gwarancja, że przeżyjecie intensywną kolarską przygodę oraz prawdziwą podróż przez trzy różne kultury, które jak nigdzie indziej - przenikają się wzajemnie, tworząc unikalne środowisko. To kilometry pełne przygód, smaków i spotkań, tworzących niezapomnianą rowerową przygodę.
Tour the Tripoint, zapowiedź organizatorów

Wydarzenie organizowane jest pod szyldem Parlamentu Europejskiego przez pasjonatów wypraw rowerowych.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie rajdu.