wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Wystartuj w rajdzie rowerowym na styku trzech państw
Kliknij, aby powiększyć
Trasa Tour the Tripoint prowadzi przez malowniczą okolicę. Na zdjęciu dwoje rowerzystów jedzie szosą wzdłuż rzeki materiały organiztora
Trasa Tour the Tripoint prowadzi przez malowniczą okolicę. Na zdjęciu dwoje rowerzystów jedzie szosą wzdłuż rzeki

Wyjątkowy rajd rowerowy na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec. Do wyboru są dwie trasy: 50 km i 80 km. Na obu gwarantowane niezwykłe widoki i spotkania. Trwają zapisy uczestników imprezy - Trzy miasta, dwa koła, jeden rajd - zaplanowanej na 11 maja.

Reklama

Rajd pod hasłem "Trzy miasta, dwa koła, jeden rajd" rozpoczyna się w malowniczym niemieckim Zittau i prowadzi dalej przez Niemcy, Czechy i Polskę. Trasa wiedzie przez urokliwe wioski, malownicze lasy oraz delikatne pagórki kotliny Żytawskiej, poprowadzi do Bogatyni oraz do Hrádek nad Nisou, gdzie zaplanowano punkty bufetowe.

- Przystanki są nie tylko po to, aby uzupełnić energię, ale również, aby zasmakować lokalnych specjałów, charakterystycznych dla tego niezwykle ciekawego regionu - zapowiadają organizatorzy.

Metę wyznaczono w Zittau, oprócz pamiątkowego medalu za ukończenie rajdu, czekać będzie na Was prawdziwa uczta w strefie gastronomicznej.

Dwie proponowane trasy Tour the Tripoint: 50 oraz 80 kilometrów, to gwarancja, że przeżyjecie intensywną kolarską przygodę oraz prawdziwą podróż przez trzy różne kultury, które jak nigdzie indziej - przenikają się wzajemnie, tworząc unikalne środowisko. To kilometry pełne przygód, smaków i spotkań, tworzących niezapomnianą rowerową przygodę.
Tour the Tripoint, zapowiedź organizatorów

Wydarzenie organizowane jest pod szyldem Parlamentu Europejskiego przez pasjonatów wypraw rowerowych.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie rajdu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl