4. Sprawdź, co dzieje się w ten weekend we Wrocławiu
Trójka znajomych na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne fot. shutterstock
Trójka znajomych na wrocławskim Rynku / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend nie warto siedzieć w domu – tym bardziej, że ma być przepiękna pogoda! Będzie można popływać kajakiem za darmo, jeśli posprzątacie trochę rzekę albo wybrać się na wiosenną edycję festiwalu Kupuj Świadomie w Czasoprzestrzeni. Czekają tam na Was targi roślinne, modowe i kosmetyczne. Zobaczcie, co jeszcze dzieje się we Wrocławiu.

Piątek, 5 kwietnia

Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera

Od piątku do niedzieli (5-7 kwietnia) w Concordia Design na Wyspie Słodowej odbędzie się Wrocławska Feta, czyli festiwal piwa, wina i sera. Wystawcy czekać będą na Was na parterze oraz na 4 piętrze. Wstęp wolny.

• Godzina: 17:00-22:00 (piątek), 12:00-22:00 (sobota), 12:00-20:00 (niedziela)

Sobota, 6 kwietnia

Wiosenny Festiwal Kupuj Świadomie w Czasoprzestrzeni

W tym samym miejscu i czasie odbędą się targi modowe, kosmetyczne, roślinne, a także festiwal słodkości, kawy i czekolady oraz zlot food trucków. Wszystkie te wydarzenia są częścią wiosennej edycji Festiwalu Kupuj Świadomie, podczas którego kupicie produkty od polskich producentów. Więcej informacji przeczytacie tutaj. Wstęp wolny.

• Godzina: 11:00-19:00 (sobota), 11:00-18:00 (niedziela)

Otwarcie przystani Odra Centrum

Odra Centrum rusza po zimowej przerwie i z tej okazji ma dla Was propozycję: jeśli w sobotę (6 kwietnia) lub niedzielę (7 kwietnia) posprzątacie trochę rzekę, możecie pływać kajakiem za darmo. Nie ma rezerwacji, wystarczy przyjść. – Mamy dużo kajaków i powinno wystarczyć dla wszystkich. Ewentualnie będzie można chwilę poczekać, aż ktoś wróci z kajaków – mówią organizatorzy.

Osoby, które zgłoszą się do udziału w sprzątaniu Odry, otrzymają specjalne chwytaki, worki i rękawiczki. Kajaki natomiast zostaną udostępnione bezpłatnie na 2 godziny.

• Godzina: 11:00-18:00

Niedziela, 7 kwietnia

Wrocławski Festiwal Magnolii „Botaniczne Dinozaury”

W niedzielę warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego na spacer szlakiem roślin z czasów dinozaurów. Będą też porady ogrodnicze o uprawie magnolii, warsztaty i konkursy dla całych rodzin oraz wiosenny kiermasz roślin, rękodzieła i smakołyków. Odwiedziny ogrodu to również idealna okazja do zrobienia pięknych zdjęć kwitnących magnolii! Harmonogram wydarzeń tutaj. Wstęp płatny.

• Godzina: 9:00-17:00

Wesołe miasteczko pod stadionem Tarczyński Arena

Niedziela jest ostatnim kiedy można skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka przy stadionie Tarczyński Arena. W ofercie są propozycje nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych. Cennik można zobaczyć tutaj.

• Godzina: 12:00-21:00

Kiermasz charytatywny dla zwierząt ze schroniska

Kiermasze to cyklicznie organizowane akcje, w których można pomóc bezdomnym zwierzętom ze schroniska przy ul. Ślazowej we Wrocławiu, których jest obecnie prawie 400. Wolontariusze zbierają środki potrzebne na ich utrzymanie.

Podczas kiermaszu można wybrać fant dla siebie i zostawić za niego dowolnej wysokości finansową cegiełkę na rzecz "bezdomniaków" lub przekazać fanty w postaci m.in. domowych wypieków, książek czy rękodzieła. Na miejscu będzie też behawiorysta, który udzieli darmowych porad w zakresie prawidłowej opieki nad psami i doradzi w sprawach adopcji podopiecznych. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

• Godzina: 11:00-15:00

Taneczny wieczór w Hali Świebodzki

W niedzielę Hala Świebodzki zaprasza na wieczór z lekcją tańca, którą poprowadzą instruktorzy ze Szkoły Tańca Salsa Fever. Bez względu na Wasz poziom zaawansowania, będzie to świetna okazja do nauki czegoś nowego. Wstęp wolny.

• Godzina: 19:00-24:00