4. Targi modowe, kosmetyczne i roślinne w ten weekend. 6 i 7 kwietnia w Czasoprzestrzeni
Dwie kobiety pochylają się nad biżuterią ułożoną na stole. Zdjęcie z zimowej edycji Festiwalu Kupuj Świadomie fot. Tomasz Hołod

W tym samym miejscu i czasie odbędą się targi modowe, kosmetyczne, roślinne, a także festiwal słodkości, kawy i czekolady oraz zlot food trucków. Wszystkie te wydarzenia są częścią wiosennej edycji Festiwalu Kupuj Świadomie, podczas którego kupicie produkty od polskich producentów. Wpadnijcie w ten weekend do Czasoprzestrzeni!

Festiwal Kupuj Świadomie w Czasoprzestrzeni

Festiwal Kupuj Świadomie przypomina uczestnikom o zrównoważonych wyborach. Główną misją jest wsparcie polskich firm, rękodzielników i manufaktur oraz pokazanie, że rodzime produkty są najwyższej jakości.

Zobaczcie, co można było kupić podczas wcześniejszych edycji.

Targi mody autorskiej Fashion Meeting

Zaproszeni polscy projektanci mody przygotowali kolekcje, których premiery będą miały miejsce właśnie podczas Fashion Meeting. Dostępne będą propozycje dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Wśród nich ubrania (m.in. bluzki, bluzy, marynarki, spódnice, spodnie, sukienki, swetry), biżuteria, torebki, worki, plecaki, saszetki, portfele, nerki, paski, buty, a także wiele różnych dodatków.

Targi kosmetyków naturalnych i wegańskich Natural Beauty

Podczas targów będzie można kupić naturalne mydła, żele pod prysznic, szampony, odżywki do włosów, kremy, balsamy do ciała, olejki, sera, toniki rewitalizujące czy świece.

Obecni na miejscu twórcy odpowiedzą na pytania i zaproponują wysokiej jakości naturalne produkty, które odbudują kondycję skóry i włosów. Wiosenna pielęgnacja powinna dotyczyć nie tylko twarzy, ale całego ciała.

Targi roślin, kwiatów i dekoracji Zielono Mi

Kwiaty doniczkowe, rośliny egzotyczne, kaktusy, sukulenty, nawozy, piękne narzędzia ogrodnicze. Na uczestników targów czekać będzie wiele zielonych ofert.

Będzie można kupić też różnorodne grafiki, makramy, ceramikę oraz inne ozdoby wpisujące się w trend miejskiej dżungli. Udział w targach to również świetna okazja do rozmów z fachowcami na temat hodowli roślin.

Zielony Kiermasz Ogrodniczy

To wydarzenie skierowane jest dla wielbicieli ogrodów, ogródków, działek i tarasów. Będzie można kupić cebulki, sadzonki, rośliny, drzewa, krzewów, byliny, zioła, a także elementy małej architektury ogrodowej, oryginalne donice i narzędzia ogrodnicze.

Festiwal słodkości, kawy i czekolady Słodko Gorzko

Rozsmakować się będzie można także w baklawie, chałwie, rahatłukum, pastel de nata, pastach z orzechów, miodach z różnymi dodatkami. Do tego aromatyczna, świeżo palona kawa, kawa parzona w piasku albo wino.

Powiększ obraz: Festiwal Kupuj Świadomie w Czasoprzestrzeni. Na zdjęciu jedno z ciast, jakie można kupić na targach fot. Tomasz Hołod

Zlot food trucków Dzika Uczta

Odwiedzenie zlotu to doskonała okazja, aby poznać dania z różnych regionów świata. Będzie można zjeść: tikka masala, tortille, rzemieślnicze hot-dogi, gofry w najróżniejszych wydaniach, czyli na słono (np. z łososiem, pieczonym burakiem, humusem) oraz na słodko (z owocami, bitą śmietaną i dodatkami).

Będzie też włoska pizza, tradycyjne tapas, kraftowe zapiekanki, frytki z batatów, krewetki i kalmary w cieście, makarony, tosty, fish&chips, burgery, a także dania wegańskie i bezglutenowe.

Kiedy odbędzie się Festiwal Kupuj Świadomie?

Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia) w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej 1-3:

• w godz. 11.00-19.00 (sobota) i w godz. 11.00-18.00 (niedziela),
  • wstęp bezpłatny.