wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Tłusty Czwartek 2024. Testerzy pączków poszukiwani!
Pączki - zdjęcie ilustracyjne pixabay
Pączki - zdjęcie ilustracyjne

Zbliża się Tłusty Czwartek. Sprawdź, jak go możesz spędzić we Wrocławiu. Np. Infopunkt Nadodrze Łokietka 5 zaprasza na Nadodrzański Tłusty Czwartek, podczas którego mieszkańcy i mieszkanki Nadodrza wybiorą tego jedynego, pysznego i okrąglutkiego - pączkowego Mistera Nadodrza! Oto szczegóły.

Reklama

8 lutego w poszukiwaniu pączków warto zajrzeć na Nadodrze. Podobnie - jak w poprzednich latach - zespół Infopunktu Nadodrze Łokietka 5 szykuje wybory najlepszego pączka na Nadodrzu - Mistera Nadodrza.

- Do pączkowego jury mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Nadodrza, którzy uważają, że są prawdziwymi smakoszami pączków i dobrze sprawdzą się w tej roli. Szczęśliwa piątka nadodrzańskich testerów i testerek będzie testować pączki zgłoszone przez nadodrzańskie cukiernie w czterech kategoriach: wygląd, nadzienie, ciasto oraz słodkość - informują organizatorzy wydarzenia. 

Galeria zdjęć

Gdzie się zgłosić? Adres, telefon

Jeśli chcesz zostać testerem lub testerką pączków zgłoś swoją kandydaturę przez maila: infopunkt (at) lokietka5.pl lub zadzwoń pod numer: 883 047 310.

Oprócz smakowitych obrad jury, organizatorzy przygotowali Pączkquiz, czyli quiz z wiedzy o pączkach i nadodrzańskich cukierniach. Główną nagrodą będzie pełen pakiet pączków biorących udział w plebiscycie.

Wybory najlepszego pączka na osiedlu odbędą się w Tłusty Czwartek, 8 lutego o godz. 18:00 w Infopunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5/1.

Na obchody najlepszego pączka na Nadodrzu organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i mieszkanki Wrocławia, którzy mają ochotę poznać to osiedle od jego słodkiej strony.

Tłusty Czwartek 2024 na Nadodrzu

Wszystko zaczęło się 10 lat temu, gdy nadodrzańskie seniorki wraz ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem przypomniały recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.

- Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję Specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w Nadodrzańskich kawiarniach, sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia - informują organizatorzy wydarzenia. 

W poprzednich latach na podium w plebiscycie na najlepszego pączka Nadodrza stanęły pączki m.in z Cafe Rozrusznik, Mam Wypieki czy Śródmiejska Cafe.

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl