4. Ludzie zostaną bez gazu? Tauron wypowiada umowy na dostawy gazu. Co się stało? Przeczytajcie!
Tauron wypowiedział klientom umowę na dostawy gazu. Na zdjęciu widać palniki na kuchence gazowej fot. pixabay

„Nasza decyzja spowodowana jest niestabilną sytuacją na międzynarodowym rynku gazu. Podjęliśmy ją właśnie teraz, bo mamy pewność, że są Państwo chronieni poprzez mechanizm urzędowej kontroli ceny gazu” – pisze Tauron w listach rozesłanych właśnie do swoich klientów, w których… wypowiada umowę na dostarczanie paliwa.

Na taką decyzję zareagował Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych: „Nie ma mojej zgody na takie działania” – napisał na Twitterze.

Odbiorcy gazu od Taurona przecierali oczy ze zdziwienia, gdy otworzyli listy, które od niego dostali.

„Zapewniona Państwu ochrona prawna cen gazu pozwoliła nam na bezpieczne dla Państwa wycofanie przez nas oferty sprzedaży paliwa gazowego (…) – czytamy w korespondencji Taurona do swoich klientów. – W związku z powyższym, wypowiadamy Państwu tym pismem umowę kompleksową dostarczania paliwa gazowego. Umowa na gaz, która Państwo z nami zawarli, obowiązuje do 30 listopada 2022 roku. Do tego czasu będziemy Państwu dostarczać gaz na dotychczasowych zasadach” – czytamy dalej w liście.

Tauron też radzi klientom, co mają dalej robić, żeby nie pozostać bez gazu w domach.  „Powinni Państwo zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą gazu. Zmiana sprzedawcy gazu jest prosta – prawie wszystkie formalności załatwia za Państwa nowy sprzedawca gazu”.

Na działania Taurona natychmiast zareagował Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych.

Na Twitterze napisał: „Oczekuję od Prezesa @TauronPE natychmiastowego wycofania się z nieakceptowalnej decyzji dot. wypowiadania umów na gaz. Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta. Nie będzie przerw w dostawie gazu”.