wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Jubileusz 60-lecia SP nr 64 we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Szkoła Podstawowa nr 64 przy ul. Wojszyckiej we Wrocławiu świętowała w piątek (7 czerwca) swoje 60-lecie. Zaproszeni goście weszli do sali gimnastycznej przez „wehikuł czasu” – przenosząc się do czasów PRL-u. Podczas uroczystości nie brakowało występów artystycznych, życzeń i przemówień. Wręczono również medale dla zasłużonych nauczycieli. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Jubileusz 60-lecia SP nr 64

Szkoła Podstawowa nr 64 im. Władysława Broniewskiego we Wrocławiu ma już 60 lat. W piątek (7 czerwca) odbyło się świętowanie, na którym nie zabrakło prezydenta miasta – Jacka Sutryka.

– Świetna kadra nauczycielka, utalentowani uczniowie i miejsce na edukacyjnej mapie Wrocławia, które wykształciło i wychowało wielu wspaniałych absolwentów. Drodzy, dziękuję Wam za to spotkanie, za tę świetną podróż do przeszłości Waszej szkoły – mówił prezydent.

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości!

Medale dla zasłużonych pracowników szkoły

Główną częścią uroczystości było wręczenie medali „Merito de Wratsilavia” zasłużonym pracownikom szkoły:

  • Danuta Lisowska – pracuje w SP 64 38 lat, od 1.09.1986 r. – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wspaniała, ciepła osoba, z ogromnym zaangażowaniem w swoją pracę. Realizowała programy własne „Wiedza o Wrocławiu” i teatralny. Rozwijała i rozwija w dzieciach miłość do teatru i muzyki. Wszystkie przygotowywane przez nią inscenizacje zawsze były i są na niezwykle wysokim poziomie. Zajmowała się również Szkolną Kasą Oszczędnościową , „Klubem Wiewiórka” PCK. Była szkolnym koordynatorem wrocławskiego konkursu „Wrocławskie Krasnale”, jej uczniowie wielokrotnie zajmowali w tym konkursie wysokie miejsca.

  • Violetta Kamańczyk – pracuje w SP 64 38 lat, od 1.09.1986 r. – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która swoje pasje taneczne rozwijała w uczniach. Stworzyła zespól taneczny flamenco i zespół tańca ludowego. Prowadzone przez nią zespoły brały udział w wielu konkurach tanecznych, zajmując wysokie miejsca. Od trzech lat pełni funkcję kierownika świetlicy – jest doskonałym organizatorem, nie ustaje w podejmowaniu kreatywnych działań dla dzieci ze świetlicy.

  • Bożena Ślusarska – pracuje w SP 64 37 lat, od 1.09.1987 r. – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, człowiek orkiestra. Prowadziła i prowadzi wiele zajęć pozalekcyjnych – kółko matematyczne, kółko fletowe, lekcje twórczości. Na swoich lekcjach pracuje rutynami myślenia krytycznego, chętnie podejmuje nowa działania. Opracowała program promocji zdrowia, program zabaw dziecięcych. Na swoich lekcjach uczy dzieci programowania z użyciem robotów i tabletów. Cały czas się rozwija zgodnie z nowymi trendami w edukacji.

  • Iwona Lipska – pracuje w SP 64 35 lat, od 1.09.1989 r. – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, ukończyła profesjonalne kursy plastyczne i prowadziła koło plastyczne w szkole. Była szkolnym koordynatorem programu „Szkoła w mieście”. Podczas realizacji unijnego programu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach 1-3 wrocławskich szkół podstawowych” prowadziła zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, a w czasie panelu Szkoły Uczącej Się prowadziła zajęcia otwarte dla gości z całej Polski. Twierdzi, że wakacje są zdecydowanie za długie, bo tęskni za szkołą.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl