wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sylwester na Rynku we Wrocławiu w tym roku się nie odbędzie

Tak pięknie witano Nowy Rok we Wrocławiu dwa lata temu, fot. UM Wrocławia

Zachęcamy wrocławianki i wrocławian, by spędzili sylwestra w mniejszym gronie – na prywatkach, kameralnych imprezach, ponieważ w tym roku nie spotkamy się na wrocławskim Rynku na tradycyjnej, dużej imprezie, zwieńczonej powitaniem Nowego Roku, organizowanej przez miasto. Taką informację przekazujemy za Urzędem Miejskim Wrocławia.

Reklama

Jak można się domyślić, taka decyzja władz miasta jest spowodowana kolejną falą pandemii, podczas której wszyscy powinniśmy zachować szczególną ostrożność, unikając sytuacji, w których możemy być narażeni na zakażenie koronawirusem.

Nauczeni wieloletnim doświadczeniem odbywających się już od trzech dekad dużych imprez sylwestowych na Rynku, wiemy bardzo dobrze, że zwłaszcza zachowanie dystansu społecznego jest wówczas po prostu niemożliwe. 

Niektórzy mieszkańcy mogą poczuć się zawiedzeni, że w tym roku nie obejrzą artystycznych występów na sylwestowej scenie, a o północy nie złożą sobie życzeń pod gołym niebem, ale wydaje się, że zdecydowana większość z nas rozumie i docenia taką decyzję Urzędu Miejskiego.

Tak jak wzięliśmy sobie do serca to, że tylko zaszczepienie się może uchronić przed ciężkim zachorowaniem na COVID-19, a nawet przed śmiercią. Warto w tym miejscu przypomnieć bowiem, że Wrocław znajduje się w czołówce gmin, w których dwiema dawkami zaszczepiło się najwięcej mieszkańców – w naszym przypadku jest to bowiem 65,3% w pełni zaszczepionych osób.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama