wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia

Święto sera i wina już dzisiaj na wrocławskich Pawłowicach. Wstęp jest wolny [ZOBACZ PROGRAM]

Robert Migdał,
Święto sera i wina odbędzie się na terenach przy pałacu na wrocławskich Pawłowicach. Na zdjęciu widać stoisko z różnymi gatunkami serów Tomasz Lewandowski/Uniwersytet Przyrodniczy

Będą przepyszne sery, smaczne wina, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz pojedynek mistrzów kuchni. To wszystko czeka na tych, którzy przyjadą do Centrum Edukacyjno-Rozwojowego na wrocławskich Pawłowicach, na siódme już z kolei "Święto sera i wina". Gościem specjalnym imprezy będzie kucharz Jakub Kuroń. Wstęp jest za darmo.

- W programie Święta jest kiermasz najlepszych produktów regionalnych, pokazy kulinarne studentów kierunku technologia i organizacja gastronomii, nauka oceny wina i sera, warsztaty sensoryczne dla dzieci i rodziców, oraz warsztaty z tańców – informuje Małgorzata Moczulska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Ciekawe, co przygotowali mistrzowie kuchni...

Jedną z atrakcji będzie finał konkursu kulinarnego „Pojedynek mistrzów kuchni”. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie zaprojektować i wykonać oryginalne dania z zastosowaniem wybranych gatunków serów i win pochodzących z regionu Dolnego Śląska, a także w kreatywny sposób zaprezentować wartość odżywczą i walory przygotowanych potraw.

Wybrani producenci regionalnych serów i win wezmą także udział w konkursie na najlepszy ser i najlepsze wino. Oceni je jury z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a nagrody wręczy zwycięzcom m.in. rektor prof. Jarosław Bosy.
Małgorzata Moczulska

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jakub Kuroń – zawodowy kucharz, szef kuchni, który od wielu lat prowadzi szkolenia, warsztaty i pokazy kulinarne. Jak mówi, gotuje odkąd tylko pamięta, a jako syn Macieja Kuronia wychowywał się w domu, w którym aromat gotowanych potraw zastępował wszelkie inne zapachy. Od dziecka prowadził z nim pokazy kulinarne. Dzięki ojcu poznał kulinarne bogactwo wielu kuchni świata i został zawodowym kucharzem. Prowadził już wspólnie z bratem program „Kuroniowie rozgryzają” w telewizji Kuchnia+.

VII Święto sera i wina

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Wstęp jest bezpłatny. Święto rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Oto szczegółowy program Święta sera i wina (niedziela, 25 września 2022 roku)

Inne atrakcje:

Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl