Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Święto sera i wina już dzisiaj na wrocławskich Pawłowicach. Wstęp jest wolny [ZOBACZ PROGRAM]

Robert Migdał,

Święto sera i wina odbędzie się na terenach przy pałacu na wrocławskich Pawłowicach. Na zdjęciu widać stoisko z różnymi gatunkami serów Tomasz Lewandowski/Uniwersytet Przyrodniczy

Będą przepyszne sery, smaczne wina, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz pojedynek mistrzów kuchni. To wszystko czeka na tych, którzy przyjadą do Centrum Edukacyjno-Rozwojowego na wrocławskich Pawłowicach, na siódme już z kolei "Święto sera i wina". Gościem specjalnym imprezy będzie kucharz Jakub Kuroń. Wstęp jest za darmo.

- W programie Święta jest kiermasz najlepszych produktów regionalnych, pokazy kulinarne studentów kierunku technologia i organizacja gastronomii, nauka oceny wina i sera, warsztaty sensoryczne dla dzieci i rodziców, oraz warsztaty z tańców – informuje Małgorzata Moczulska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Ciekawe, co przygotowali mistrzowie kuchni...

Jedną z atrakcji będzie finał konkursu kulinarnego „Pojedynek mistrzów kuchni”. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie zaprojektować i wykonać oryginalne dania z zastosowaniem wybranych gatunków serów i win pochodzących z regionu Dolnego Śląska, a także w kreatywny sposób zaprezentować wartość odżywczą i walory przygotowanych potraw.

Wybrani producenci regionalnych serów i win wezmą także udział w konkursie na najlepszy ser i najlepsze wino. Oceni je jury z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a nagrody wręczy zwycięzcom m.in. rektor prof. Jarosław Bosy.
Małgorzata Moczulska

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jakub Kuroń – zawodowy kucharz, szef kuchni, który od wielu lat prowadzi szkolenia, warsztaty i pokazy kulinarne. Jak mówi, gotuje odkąd tylko pamięta, a jako syn Macieja Kuronia wychowywał się w domu, w którym aromat gotowanych potraw zastępował wszelkie inne zapachy. Od dziecka prowadził z nim pokazy kulinarne. Dzięki ojcu poznał kulinarne bogactwo wielu kuchni świata i został zawodowym kucharzem. Prowadził już wspólnie z bratem program „Kuroniowie rozgryzają” w telewizji Kuchnia+.

Wstęp jest bezpłatny. Święto rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Oto szczegółowy program Święta sera i wina (niedziela, 25 września 2022 roku)

• Godzina 10.00. Rozpoczęcie kiermaszu.
  • Godzina 12.00. Występ Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok. Warsztaty winiarskie – pałac, sala 112. Warsztaty sensoryczne dla dzieci – pałac, sala 108.
  • Godzina 12.30. Warsztaty z tańców ludowych – taras.
  • Godzina 13.00. Pojedynek mistrzów kuchni – podest. Warsztaty serowarskie – pałac, sala 101. Warsztaty sensoryczne dla dzieci – pałac, sala 108.
  • Godzina 14.00. Warsztaty winiarskie – pałac, sala 112. Warsztaty sensoryczne dla dzieci – pałac, sala 108. Warsztaty z tańców ludowych – taras.
  • Godzina 14.30. Warsztaty serowarskie – pałac, sala 101.
  • Godzina 15.00. Warsztaty sensoryczne dla dzieci – pałac, sala 108. Jakub Kuroń o serze i winie – taras.
  • Godzina 15.30. Ogłoszenie wyników konkursów na najlepszy ser, najlepsze wino i zwycięzców konkursu kulinarnego - taras.

Inne atrakcje:

• Strefa food trucków – parking przed pałacem.
  • Warsztaty z kiszonek od godz. 12.00 – Gospodarstwo Rolne M. Sznajder