4. Światowy Tydzień Jaskry – darmowe badania we Wrocławiu. Do kiedy zgłosić gabinet? [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu: badanie wzroku / zdjęcie ilustracyjne fot. freepik
Na zdjęciu: badanie wzroku / zdjęcie ilustracyjne

Już wkrótce ruszy VII edycja akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” organizowanej w ramach Światowego Tygodnia Jaskry. W związku z tym, od 12 do 18 marca będzie można skorzystać z bezpłatnego badania wzroku. Obecnie trwają zgłoszenia gabinetów, które chcą przyłączyć się do tej profilaktycznej akcji. Jak to zrobić? Zobaczcie szczegóły.

Zadbajmy w marcu o swój wzrok!

„Polscy okuliści kontra jaskra” to akcja bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku jaskry, którą organizuje Polskie Towarzystwo Okulistyczne w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.

Ta inicjatywa lekarzy okulistów ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie jej wykrywalności we wczesnych stadiach zaawansowania. W zeszłym roku udało się zbadać ponad 2 tys. pacjentów.

Gorąco zachęcamy do zgłaszania placówek - to nie tylko szansa na uratowanie wzroku tysięcy Polaków, lecz także wyjątkowa forma promocji dla lekarzy oraz ich gabinetów!
komunikat Polskiego Towarzystwa Okulistycznego

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się m.in.:

• wiek powyżej 40. roku życia,
  • choroby kardiologiczne,
  • obecność jaskry w rodzinie,
  • zaburzenia krążenia obwodowego,
  • życie w ciągłym stresie,
  • bóle głowy.

Profilaktyczne badanie w kierunku tej choroby zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie jaskry we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty wzroku.

Jak zgłosić gabinet?

Gabinety i kliniki okulistyczne, które chcą przyłączyć do profilaktycznej akcji mogą zgłosić się przez formularz rejestracyjny na stronie organizatorów.

Rejestracja jest bezpłatna i trwa do 3 marca.

Gdzie będzie można zbadać wzrok we Wrocławiu?

Lista gabinetów zostanie udostępniona na stronie Polskiego Towarzystwa Okulistycznego w poniedziałek – 6 marca, od godz. 11:00

Akcja bezpłatnych badań będzie prowadzona w dniach od 12 do 18 marca. Dokładne terminy wizyt są ustalane indywidualnie przez każdą placówkę (należy wybrać gabinet, a następnie zarezerwować wizytę telefonicznie).

Badania w kierunku jaskry są bezpłatne dla pacjentów, którzy zarejestrowali się na wizytę. Gabinet może zaproponować odpłatnie dodatkowe badania, nieobjęte zakresem usługi badań przesiewowych.