wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wyjątkowa studniówka Liceum Sztuk Plastycznych [ZDJĘCIA]

Na Zakrzowie co niektórzy mogli w sobotę wieczorem zobaczyć wysiadające z samochodów panie w spódnicach na kole i panów w pirackich kapeluszach. Czyżby tam film kręcili? Dementujemy. To młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych, która miała studniówkę pod hasłem „Barokoko”. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Takiej studniówki jeszcze we Wrocławiu nie było. Barokowe suknie, rokokowe stroje, a do tego pióra, falbany, maski i peruki. Panie dygały zalotnie, a dżentelmeni kłaniali się im się w pas.

W sobotę 20 stycznia o godzinie 18.00 przyszli maturzyści z Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego rozpoczęli polonezem swoją studniówkę.

Barokoko, czyli studniówka z motywem przewodnim 

To nie był wielki bal, ledwie 36 osób. Ale, jaki miał rozmach. Sukni na tę studniówkę uczniowie raczej nie kupili tydzień wcześniej w galerii handlowej, to pewne.

– O swojej sukni zaczęłam myśleć w wakacje. Nie jest łatwo zaprojektować suknię rokoko, bo zdecydowałam się na tę epokę – mówi Martyna Kaszyca, jedna z organizatorek studniówki i uczennica klasy maturalnej.

Najwięcej czasu zajęło Martynie znalezienie odpowiednich materiałów.

– Po lumpeksach szukałam lekkiego materiału na gorset. Dół szyty był z zasłon i kapy na łóżko. Koło kupiłam już przez internet – wyjaśnia licealistka.

Martynie suknię w stylu rokoko szyła krawcowa. Ale nie wszyscy się na to decydowali. Jedni, ambitnie, szyli swój strój samodzielnie, inni wypożyczali.

– Obmyślanie takiego stroju jest ekscytujące. Ale też czasochłonne i trudne –  mówi Martyna.

Pytanie na koniec: jak człowiek się czyje w sukni barokowej:

– Efektownie, ale niewygodnie – przyznaje Martyna.

Studniówka Liceum Sztuk Plastycznych - galeria zdjęć

Zobaczcie zdjęcia ze studniówki Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl