4. Mamy 40 nowych policjantów na Dolnym Śląsku

Garnizon dolnośląskiej Policji przyjął w swoje szeregi 40 nowych funkcjonariuszy, w tym 16 kobiet. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli dziś (9 stycznia) podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Akty ślubowania nowo przyjętym funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości oraz ile można zarobić w policji.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia" – m.in. te słowa podczas uroczystego ślubowania wypowiedzieli w czwartek 9 stycznia nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji.

Ślubowanie nowych dolnośląskich policjantów

Stan osobowy garnizonu powiększył się o kolejnych 40 policjantów, w tym 16 kobiet. Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Paweł Półtorzycki, a w uroczystości, oprócz kadry kierowniczej i nowych funkcjonariuszy, brali udział najbliżsi i rodziny nowych adeptów policyjnego rzemiosła. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości ślubowania.

Powiększ obraz: Ślubowanie nowych dolnośląskich policjantów we Wrocławiu dolnośląska Policja
Ślubowanie nowych dolnośląskich policjantów we Wrocławiu

Łącznie stan osobowy naszego garnizonu w roku 2023 powiększył się o blisko 300 funkcjonariuszy. Wszyscy po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in.: do Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Bolesławca, Głogowa, Góry, Jawora, Kamiennej Góry, Kłodzka, Lubina, Oławy, Polkowic, Środy Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Ząbkowic Śląskich i Złotoryi. Część z młodych mundurowych służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy.

Zobaczcie film ze ślubowania nowych policjantów:

Będzie kolejna rekrutacja policjantów. Ile zarabiają na początku swojej kariery?

Kolejne przyjęcia zostały zaplanowane już na 4 marca 2024 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dolnośląskiej Policji w zakładce SŁUŻBA w Policji. Poradą telefoniczną służą także pracownicy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którego siedziba mieści się przy ul. Połbina 1.

Komplet dokumentów złożyć można osobiście lub w komendach miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. Każdy policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego otrzymuje na start uposażenie w wysokości 4930 złotych netto, a Ci funkcjonariusze, którzy nie ukończyli 26. roku życia - 5300 złotych netto.

Natomiast policjanci pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu lub Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy, gdy już zakończą kurs podstawowy, otrzymają uposażenie w wysokości 5750 złotych netto, a funkcjonariusze mający powyżej 26. lat - 5320 złotych netto.

Źródło: materiały prasowe