4. Rolkarze przejadą przez Wrocław. Utrudnienia w ruchu
Grupa młodych ludzi na rolkach. Zdjęcie ilustracyjne archiwum Stadion Wrocław
Grupa młodych ludzi na rolkach. Zdjęcie ilustracyjne

W piątek, 24 maja, rolkarze dwa razy pojawią się na ulicach w centrum Wrocławia. Przed południem przejadą przez miasto, a wieczorem kilkuset rolkarzy zrobi dużą pętlę wokół centrum.

Przemarsz planowany jest na piątek, 24 maja, w godz. w godz. 10.30-12.00. W związku z wydarzeniem możliwe są utrudnienia w ruchu.

Trasa przemarszu prowadzi od ul. Gwiaździstej (na wysokości ul. Gwiaździstej 8 i Szkoły Podstawowej PARNAS - parking) do ul. Swobodnej, przez ul. Zielińskiego, ul. Szczęśliwą, ul. Gwiaździstą do szkoły Podstawowej PARNAS. Intencją organizatorów jest zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa dzieci, które docierają do szkoły. Także na kwestię jakości powietrza.

Wieczorny przejazd rolkarzy

Natomiast na piątek wieczór (24 maja, godz. 18-21) zaplanowano Urban Dingoes Night Skating we Wrocławiu, czyli rolkarski przejazd ulicami Wrocławia. Na trasie tego przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Trasa przejazdu:

• Wolności,
  • Krupnicza,
  • Sądowa,

• Legionów,
  • Grabiszyńska,
  • Generała Józefa Hallera,
  • Wiśniowa,
  • Armii Krajowej,
  • Bardzka,
  • Hubska,
  • Sucha,
  • Dyrekcyjna,
  • gen. Kazimierza Pułaskiego,
  • Stanisława Małachowskiego,
  • Marszałka Józefa Piłsudskiego,
  • Świdnicka,
  • Heleny Modrzejewskiej,
  • Plac Wolności.

Celem zgromadzenia zgłoszonym przez organizatora jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na ścieżkach rowerowych na rolkarzy. Oraz podniesienie świadomości kierowców, rowerzystów i osób poruszających się na hulajnogach, w zakresie bezpieczeństwa i kultury przemieszczania się po Wrocławiu.

Organizatorzy chcą również popularyzować wrotkarstwo jako środek transportu w mieście oraz promować aktywność fizyczną wśród mieszkańców Wrocławia. Liczbę uczestników przewiduje się na 150-200 osób.

Źródło: materiały prasowe