4. Remont nawierzchni na Oławskiej od soboty 26 listopada. Objazd i zmiany w kursowaniu komunikacji
Na zdjęciu jezdnia północna na Oławskiej, na której będą wykonywane roboty drogowe fot. ZDiUM

Prace związane z remontem nawierzchni na ulicy Oławskiej (pomiędzy ulicą Podwale a placem Dominikańskim) rozpoczną się w sobotę, 26 listopada i potrwają do wtorku, 29 listopada. Zobaczcie tymczasową organizację ruchu i kursowanie autobusów MPK w tym miejscu!

Roboty drogowe na Oławskiej (od 26 do 29 listopada)

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wymienia nawierzchnię jezdni północnej ulicy Oławskiej (na odcinku od wjazdu do tunelu samochodowego aż do skrzyżowania z ulicą bł. Czesława). Jezdnia prowadzi do placu Dominikańskiego i ul. Kazimierza Wielkiego.

Wykonano już frezowanie, obecnie trwa układanie nowej warstwy betonu asfaltowego na całej szerokości jezdni.

Aby uniknąć utrudnień w ruchu, główne roboty drogowe (wymagające zamknięcia jezdni dla samochodów) zaplanowano w weekend. Objazd będzie poprowadzony przez ul. Podwale, Piotra Skargi do pl. Dominikańskiego.

Układanie warstwy betonu, z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, przesunięto o jeden dzień i rozpocznie się w sobotę 26 listopada o 22.00, a zakończy o 4.00 w nocy z poniedziałku 28 na wtorek 29 listopada.

Remont Oławskiej. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

W związku z remontem nawierzchni na ulicy Oławskiej pomiędzy ulicą Podwale a placem Dominikańskim (jezdnia północna) planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji komunikacji zbiorowej.

Autobusy kursować będą przez ul. Podwale z pominięciem przystanku „Galeria Dominikańska” oraz „Wzgórze Partyzantów”. Autobusy tych linii dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym „Podwale (konsulat)”.

• D – Giełdowa(Centrum Hurtu),
  • N – Petrusewicza,
  • 110, 255 – Iwiny (Rondo),
  • 241 – Nowy Dwór,
  • 243, 253 – Leśnica
  • 246 – Kozanów

Autobusy linii D będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku „Wzgórze Partyzantów” – przystanek dla linii 106 (Port Lotniczy).

Autobusy linii 110 będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku „Dworzec Główny (Dworcowa)” – przystanek dla linii 146 (Gaj).

Autobusy linii 241, 243, 246, 253 i 255 będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku tymczasowym „Wzgórze Partyzantów”.