3. Inwestycje
  4. Trwa remont na moście Marszowickim nad Bystrzycą. Zaraz będzie pierwsza warstwa asfaltu
Dwóch mężczyzn w pomarańczowych kombinezonach pracuje na moście Marszowickim FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Dwóch mężczyzn w pomarańczowych kombinezonach pracuje na moście Marszowickim

Remontowany od prawie dwóch tygodni most Marszowicki ma izolację, a zaraz dostanie pierwszą warstwę asfaltu. Samochody przejeżdżają przez niego wahadłowo. Zobaczcie, jak postępują prace na moście Marszowickim.

Od 15 lipca remontowany jest most Marszowicki, który wisi nad Bystrzycą od 123 lat. Zlokalizowany jest na północnym-zachodzie Wrocławia, przy granicy Leśnicy z Praczami Odrzańskimi. Przechodzi przez niego ulica Główna.

Przede wszystkim wymieniana jest jezdnia, która była spękana, połatana i nierówna. – Praca wre. Stara nawierzchnia już dawno zniknęła – informuje w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. – Odkrywki wykazały jednak konieczność drobnych napraw płyty pomostowej – dodaje.

Kiedy koniec remontu mostu Marszowickiego?

Pogoda sprzyja, więc wszystko idzie zgodnie z planem. Robotnicy położyli warstwę izolującą, zabezpieczającą płytę pomostową przed wilgocią. Do końca tego tygodnia wyleją na nią asfalt. Gdy jedna jezdnia będzie gotowa, prace przeniosą się na drugą i wtedy zmieni się organizacja ruchu, który od początku remontu odbywa się wahadłowo i tak pozostanie aż do końca. Inaczej jeżdżą także autobusy, o czym informujemy tutaj.

Modernizacja mostu powinna zakończyć się 5 sierpnia. Zadanie wykonuje spółka PW RADPOL pod nadzorem Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Koszt to ok. 481,5 tys. zł. Szczegółowy zakres prac:

• rozbiórka istniejącej nawierzchni na przeprawie wraz z izolacją przeciwwodną płyty pomostowej,
  • wykonanie nowej izolacji płyty pomostu,
  • położenie warstwy wiążącej z asfaltu lanego,
  • ułożenie siatek geokompozytowych, wzmacniających nawierzchnię na moście,
  • wykonanie bitumicznej warstwy ścieralnej.

Zaraz za mostem ulica Główna przechodzi w Wilkszyńską, która w Leśnicy przekracza granicę miasta. O niej pisaliśmy w tekście: „Wrocławskie Inwestycje szukają wykonawcy przebudowy ulicy Wilkszyńskiej na obrzeżach miasta”.

Źródło: materiały organizatorów