wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Kończą się prace remontowe starych chodników pomiędzy blokami na osiedlu Karłowice-Różanka
Chodniki z nową kostką w okolicach ul. Żmigrodzkiej fot. Michał Kurowicki
Chodniki z nową kostką w okolicach ul. Żmigrodzkiej

Trwają prace na podwórku w kwartale ulic pomiędzy blokami przy ulicach: Żmigrodzkiej, Bałtyckiej i Obornickiej. Popękane i uszkodzone płyty chodnikowe, które utrudniały bezpieczne przejście są stopniowo wymieniane na nowe chodniki z kostki betonowej. Koszt robót wynosi 450 tys. zł.

Reklama

Teren pomiędzy ulicami Żmigrodzką, Obornicką i Bałtycką zabudowany jest blokami z wielkiej płyty. Budynki pochodzą z lat 70. XX wieku i zaraz po ich wybudowaniu nie rosło tu wiele drzew. Dziś posadzone kilkadziesiąt lat temu młode rośliny urosły. Pomiędzy blokami zrobiło się zielono.

Nowe alejki będą wyłożone równą kostką

Problemem były, jak dotąd stare chodniki, które po wielu latach popękały i utrudniały spacerowanie. Jednak to właśnie się zmienia, dzięki inwestycji realizowanej w ramach wspólnego przedsięwzięcia właścicieli terenu, czyli Spółdzielni Mieszkaniowej Polanka i Wspólnoty Mieszkaniowej Żmigrodzka 28-42. W sumie wymienionych zostanie ponad 1100 metrów kwadratowych płyt betonowych. Prace trwają.

Dodatkowo spółka Wrocławskie Mieszkania, w ramach samodzielnej inwestycji, planuje na terenie wspomnianego wewnętrznego podwórza wymianę uszkodzonych płyt wraz z poprawą osadzenia studzienek instalacyjnych na chodnikach.
Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań

Koszt prac przy remoncie chodników wyniesie 450 tys. zł

Prace zostaną wykonane wzdłuż budynków przy ul. Żmigrodzkiej 44-58. W ich zakresie przewidziano położenie około 650 m nowej nawierzchni z kostki betonowej. Wartość zadania to 450 tys. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl