wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Jak zdobyć więcej punktów w rekrutacji?
Trzylatki w przedszkolu nr 24 przy ul. Dębickiej. Oleksandr Poliakovsky
Trzylatki w przedszkolu nr 24 przy ul. Dębickiej.

Plus 50 punktów dla przyszłych przedszkolaków i 90 punktów dla pierwszoklasistów starających się o szkołę spoza swojego rewiru – takie preferencje podczas rekrutacji mają rodzice, którzy rozliczają podatki we Wrocławiu oraz są tu zameldowani. Muszą w programie Nasz Wrocław posiadać status Nasz Wrocław MAX. Jak szybko się zameldować?

Reklama

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, a brakuje Ci dodatkowych punktów przy rekrutacji, powinieneś się zameldować. Jest to prosta czynność i – o czym warto pamiętać – obowiązek, który wbrew przekonaniu niektórych nie został zniesiony. Dopełnić tego obowiązku musisz najpóźniej 30. dnia pobytu w danym miejscu.

Dwa sposoby na meldunek

Szybko i prosto zameldujesz się przez Internet – to najlepsza opcja dla osób posiadających profil zaufany. Najpierw wchodzimy na stronę obywatel.gov.pl, wypełniamy formularz, elektronicznie podpisujemy i wysyłamy. Po operacji zakończonej sukcesem otrzymujemy UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru).

Dla zwolenników międzyludzkich bezpośrednich kontaktów, urząd miejski ma aż cztery opcje do wyboru. Możemy pójść do centrum obsługi mieszkańców przy ul. Zapolskiej, na pl. Nowy Targ lub przy al. Kromera. Wygodną opcją jest centrum handlowe Magnolia przy ul. Legnickiej. Tam na I piętrze czekają na nas urzędnicy i to aż do godziny 18 oraz do 16 w soboty. Magnolia ma również tę przewagę nad pozostałymi lokalizacjami, że można przy niej bezpłatnie zaparkować na dużym parkingu (jak to przy centrum handlowym).

Dokładne adresy i godziny otwarcia centrów obsługi mieszkańców

• ul. G. Zapolskiej 4
pn.- pt. 8:00-15:15
okienka 8-15
tel.: 71 777 91 47
• pl. Nowy Targ 1-8
pn.- pt. 8:00-15:15
sala obsługi S 2
tel.: 71 777 91 46
• al. M. Kromera 44
pn.- pt. 8:00-15:15
okienka 3-5
tel.: 71 777 93 48, 777 84 72, 777 84 76
• ul. Legnicka 58, CH Magnolia Park
pn.- pt. 9:00-18:00
sb. 9:00-16:00
I piętro
tel.: 71 777 77 77

Ważne dokumenty

Niezależnie od sposobu meldowania się, musimy mieć dowód osobisty lub paszport. Dysponować musimy również potwierdzeniem tytułu prawnego lokalu. Jeśli nie jesteśmy właścicielami, to nasze zameldowanie musi poświadczyć osoba posiadająca tytuł prawny (oryginał należy przedłożyć do wglądu, a w przypadku meldunku online, załączyć jego skan).

Dokumentem takim jest umowa cywilnoprawna, odpis z księgi wieczystej, albo wyciąg z działów I i II księgi wieczystej, decyzja administracyjna lub orzeczenie sądu.

Meldując się osobiście, formularz „zgłoszenie pobytu stałego” otrzymamy w urzędzie, albo wcześniej możemy wydrukować sobie pobierając z urzędowej strony internetowej.

Zameldowani jesteśmy od momentu dopełnienia formalności w urzędzie lub e-urzędzie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl