3. Wiadomości z regionu
  4. Ale cacuszka! Gratka dla miłośników zabytkowych pojazdów. Przyjdź w sobotę na plac Wolności
Na zdjęciu zabytkowy, przedwojenny samochód, za kierownica siedzi starszy mężczyzna nateriały prasowe organizatorów

Rajd tylko dla Zuchwałych w sobotę (29 lipca) dojedzie do Wrocławia. To wyjątkowo widowiskowa impreza, bo w rajdzie biorą udział zabytkowe auta. Niektóre mają po 90 lat.

Rajd tylko dla Zuchwałych to jeden z najdłuższych rajdów w Europie. Celem imprezy jest  propagowanie turystyki automobilowej, promocja najciekawszych atrakcji we wszystkich odwiedzanych miejscach, a także prezentacji mieszkańcom historii motoryzacji. Od 2022 r. rajd ma rangę imprezy międzynarodowej, ponieważ trasa wiedzie przez dwa kraje, a uczestnikami wydarzenia są kierowcy z Polski, Niemiec i Holandii.

Zobacz oldmobile, mercedesy i warszawy

Trasa konkursowa rajdu ma minimum tysiąc kilometrów, którą organizatorzy dzielą na siedem dni i co roku wybierają inne przystanki i punkt docelowy. W tegorocznej edycji meta wyznaczona została we Wrocławiu na placu Wolności. Uczestnicy spodziewani są w sobotę 29 lipca około godz. 15:00-16:00.

Terminarz kolejnych etapów Rajdu dla Zuchwałych:

• 23.07.2023, niedziela, Drezno – Spremberg;
  • 24.07.2023, poniedziałek, Spremberg - Zielona Góra;
  • 25.07.2023, wtorek, Zielona Góra – Zgorzelec;
  • 26.07.2023, środa, Zgorzelec - Jelenia Góra;
  • 27.07.2023, czwartek, Jelenia Góra – Bolesławiec;
  • 28.07.2023, piątek, Bolesławiec – Jawor;
  • 29.07.2023, sobota, Jawor – Wrocław.

W tym roku w imprezie biorą udział 22 załogi, w tym sześć, które jadą pojazdami przedwojennymi (a kilka ma ponad 90 lat). Daty produkcji samochodów mają znaczenie – w imprezie mogą startować pojazdy nie młodsze niż trzydziestoletnie.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji wraz z gminą Jawor pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery.

Źródło: materiały prasowe