wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wypucowali i podarowali. Ponad 400 par butów od wrocławian dla potrzebujących
Na zdjęciu: dwie kobiety i dwójka mężczyzn, trzymają planszę i buty Wroclavia
Na zdjęciu: dwie kobiety i dwójka mężczyzn, trzymają planszę i buty

Bezdomni z Wrocławia dostali przed świętami Bożego Narodzenia kilkaset par butów. Używanych, odnowionych i gotowych do noszenia. Darczyńcy przynosili je do galerii handlowej Wroclavia. Naprawy i czyszczenia podjęli się pracownicy warsztatu Pucybuty. Zbiórka świąteczna miała miejsce trzeci rok z rzędu.

Reklama

W grudniu w galerii handlowej Wroclavia trwała zbiórka butów, które po odnowieniu podarowane zostały bezdomnym – podopiecznym Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

W ramach  świątecznej pomocy zebrano 419 par: zimowych, sportowych, damskich i męskich. — Nasza akcja miała dwa cele. Przede wszystkim chcieliśmy pomóc osobom dotkniętym problemem bezdomności — podsumowuje Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii — po drugie, zależało nam, aby zachęcić wrocławian do zwrócenia uwagi na kwestię odpowiedzialnej konsumpcji. Bywa tak, że jedna czy dwie pary butów zalegają nam w szafie, stają się bezużyteczne, a przecież z powodzeniem mogłyby posłużyć innym. Razem z naszymi partnerami pokazujemy, że nadawanie naszym rzeczom drugiego życia może być proste. Dziękujemy wrocławianom za tak duże zaangażowanie.

Zebrane buty najpierw zostały odnowione. Zrobili to pracownicy warsztatu Pucybuty, którzy uczestniczą w akcji od trzech lat. — Większość butów, które do nas trafiły było w bardzo dobrym stanie. Są one wyozonowane, wyczyszczone i naprawione.  Można je śmiało założyć i chodzić w nich zimą — mówi Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.

Czytaj także: Wrocławskie Pucybuty słynne na całą Polskę.

Galeria zdjęć

Za taki prezent dziękuje prezes wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Rafał Peroń: — W okresie zimowym prowadzimy pięć placówek i właśnie do nich trafią zebrane buty. Jest to dla nas wielki dar, za który serdecznie dziękuję zarówno Wroclavii, jak i Pucybutom. Buty będą służyć osobom doświadczającym bezdomności – mówi Rafał Peroń, prezes Wrocławskiego Koła

Koszty organizacji zbiórki oraz naprawy i renowacji obuwia w całości sfinansowała Wroclavia.

Wybierz grafikę:

Wybierz życzenia:

Autor życzeń:

Ilość znaków: 0/30

Twoja e-kartka

Znaczek pocztowy

Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech pokój, miłość i szczęście otoczą dzisiaj nas wszystkich!

Twój podpis

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl