4. Przedświąteczne Paczki Dobrych Relacji rozdane. Dziś - w hali Grafit
Przedświąteczne Paczki Dobrych Relacji. Wrocław, hala Grafit, 22.03.2024. Tomasz Hołod
Przedświąteczne Paczki Dobrych Relacji. Wrocław, hala Grafit, 22.03.2024.

Przed nadchodzącymi świętami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) nie zapomina o osobach potrzebujących. W piątek 22 marca w hali Grafit rozdano paczki żywnościowe, sfinansowane przez miasto, a przygotowane przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną.

Spotkaniu towarzyszył poczęstunek – żurek z dodatkami, ciasto, herbata, kawa. Były też warsztaty świąteczne.

Ze wsparcia korzystają rodziny wielodzietne, rodzice zastępczy, osoby starsze, samotne i w trudnej sytuacji finansowej.

Łącznie przed świętami do klientów MOPS trafi ponad 1,5 tysiąca paczek o wartości ok. 200 tysięcy złotych. 1200 paczek to paczki żywnościowe, sfinansowane przez miasto, a przygotowane przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną. W paczkach znajdują się produkty żywnościowe takie jak konserwy mięsne oraz warzywne, olej, majonez, kawa, herbata, cukier, kakao a także czekolada, ciastka i babka świąteczna.

Powiększ obraz: Przedświąteczne Paczki Dobrych Relacji. Wrocław, hala Grafit, 22.03.2024 Tomasz Hołod
Przedświąteczne Paczki Dobrych Relacji. Wrocław, hala Grafit, 22.03.2024

Dodatkowo miejskie spółki: Stadion Wrocław, Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, MPK Wrocław i WKS Śląsk Wrocław ufundowały 350 workoplecaczków wypełnionych rozmaitymi słodyczami – batonikami, żelkami, czekoladami – które otrzymują dzieci obecne na spotkaniach.