wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Prezydent Wrocławia przekazał klinice położnictwa sprzęt medyczny

Prof. Lidia Hirnle, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK we Wrocławiu i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Cztery urządzenia do monitorowania stanu płodu trafiły do I Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Chałubińskiego.

Reklama

Urządzenie znacznie poprawia komfort kobiety w ciąży oraz dziecka w przypadku, kiedy funkcje życiowe płodu muszą być regularnie kontrolowane. Do brzucha kobiety przypina się dwie głowice (nieco mniejsze od paczki papierosów), dane zbierane w ten sposób trafiają do stacji bazowej i na bieżąco są analizowane przez lekarza i położoną. – W trakcie badania pacjentka może się swobodnie poruszać, spacerować – mówi prof. Lidia Hirnle, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK we Wrocławiu. – Te urządzenia znacznie wzbogacają system diagnostyczny oddziału.

Prof. Hirnle: – To już tradycja, że tuż po świętach Bożego Narodzenia nasza klinika otrzymuje wsparcie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Dzięki temu wrocławianki mogą korzystać z najnowszego sprzętu medycznego. Ratujemy coraz mniejsze noworodki. Wskaźnik umieralności okołoporodowej jest coraz niższy, chociaż liczba kobiet z patologią ciąży rośnie, bo matkami zostają coraz starsze kobiety.

Od lewej: Joanna Nyczak, dyrektor miejskiego, Prof. Lidia Hirnle, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK we Wrocławiu oraz prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Od lewej: Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW, prof. Lidia Hirnle, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK we Wrocławiu oraz Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Wrocławski magistrat ufundował zakup trzech aparatów do KTG w tym do ciąży bliźniaczej oraz nowoczesny aparat do telemetrii. W poprzednich latach szpital otrzymał już nowoczesny aparat do USG oraz inkubator.

Ponad milion złotych od miasta w 2018 r.

– Czujemy się odpowiedzialni za wrocławską rodzinę, a w wyjątkowy sposób za taką, która się powiększa – podkreślił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas przekazania sprzętu szpitalowi. – Szpitale we Wrocławiu nie podlegają magistratowi, mimo to w latach 2008-2018 miasto wsparło opiekę nad mamami i dziećmi, w ramach programu "Zdrowa matka i dziecko", kwotą 5 mln zł.

Joanna Nyczak, dyrektor miejskiego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych: – W sumie w 2018 roku miasto wsparło wrocławskie szpitale oraz instytucje medyczne kwotą 1,2 mln złotych.

Za te pieniądze kupiono m.in.:

  • dwa specjalistyczne łóżka intensywnej terapii dla szpitala przy ul. Borowskiej;
  • sprzęt do nowej izby przyjęć w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc;
  • kardiomonitory dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego;
  • wyposażenie pięciu gabinetów stomatologicznych działających we wrocławskich szkołach;
  • oraz sfinansowano remont i zakup wyposażenia Ośrodka Koordynacyjno–Rehabilitacyjno–Opiekuńczego prowadzonego przez Fundację Promyk Słońca w ramach programu „Za życiem”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama