4. Premiery kinowe od 7 grudnia

W tym tygodniu na ekrany wchodzą m.in. „Kraina wielkiego nieba”, „Fuga”, „Zabójcze maszyny”, „Nadmiar łaski” oraz „Misków 2-óch w Nowym Jorku”.

1. Kraina wielkiego nieba

Kraina wielkiego nieba

Dramat / Romans

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Paul Dano, dotychczas znany jako świetny aktor (m.in. z wybitnej roli pastora w „Aż poleje się krew” Paula Thomasa Andersona) tym razem debiutuje, w wyjątkowo udany sposób, jako reżyser. Opowiada w swoim filmie o małżeństwie przechodzącym kryzys. Żona (Carey Mulligan) chce czegoś więcej niż bycie wzorową żoną, mężowi (Jake Gyllenhaal) trudno zaakceptować wybory żony. Piękniezagrana, sfilmowana i mądra historia o życiowych wyborach.

2. Zabójcze maszyny

Zabójcze maszyny

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Nowy film Petera Jacksona, tym razem o tym, jak wygląda nasza cywilizacja zniszczona przez kataklizm, a wielkie miasta niszczą mniejsze. W tych okolicznościach przyrody spotykają się Tom Natsworthy (Robert Sheehan) z przedmieść miasta Londynu i uciekinierka Hester Shaw (Hera Hilmar). Jedyną opcją będzie ich sojusz, niełatwy, ale konieczny, by ratować sytuację.

3. Fuga

Fuga

Dramat / Inne

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Głośny już nowy film Agnieszki Smoczyńskiej ze względu na znakomitą rolę Gabrieli Muskały. Tytuł został zaczerpnięty z terminu fuga dysocjacyjna. To zaburzenie wywoływane długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia, może wywołać utratę pamięci, stworzenie alternatywnej osobowości. W takiej matni znajduje się bohaterka, która po dwóch latach od zniknięcia wraca do rodziny. Ale to już zupełnie inna ona. Niezwykły portret kobiecy, jeden z najciekawszych w polskim kinie ostatnich lat.

4. Diabeł: Inkarnacja

Diabeł: Inkarnacja

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Megan rozpoczyna pracę w kostnicy. Jedną z pierwszych zmarłych na jej zmianie jest kobieta, która zmarła w wyniku nieudanych egzorcyzmów. Krąży legenda, że kiedy nie dokonano egzorcyzmów zło znajdzie sobie inną osobę. Czy będzie nią Megan?

5. Nadmiar łaski

Nadmiar łaski

Termin od 7 grudnia 2018 do 9 grudnia 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Włoski film o tym, że cuda się zdarzają, nawet jeśli się zapieramy, że to nieprawda. Podczas wyjazdu służbowego Lucia widzi na pustym polu postać tajemniczej kobiety, którą zaczyna spotykać w innych miejscach. Przybyła przedstawia się jako Maria, Matka Boża, a Lucia, wypełniając polecenia Marii staje się zupełnie inną osobą, choć cuda mają dość niespodziewany charakter.

6. Miśków 2-óch

Miśków 2-óch w Nowym Jorku (dubbing)

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Animacja w zimowych, rzecz jasna, plenerach i zarazem kontynuacja przygód nieogarniętego miśka, króla Arktyki. Tym razem zostaje wezwany do Ameryki, by odebrać Wielki Klucz do bram miasta. Staje się gwiazdą mediów, ale kiedy klucz zostaje skradziony, a ktoś o wyglądzie i posturze miśka kradnie pieniądze z nowojorskiego sejfu sprawy się komplikują. Dobrą imię pomogą jednak odzyskać Miśkowi rodzina i przyjaciele.