wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Party po Wrocławsku? To wielka taneczna potańcówka na pl. Wolności. Zobacz zdjęcia i żałuj, jeżeli ciebie tam nie było [25.06.2022 r.]

Wielka potańcówka na pl. Wolności we Wrocławiu Grzegorz Rajter
Wielka potańcówka na pl. Wolności we Wrocławiu

W sobotę, 25 czerwca, mogliśmy pobawić się na pierwszej w tym sezonie potańcówce pod chmurką. To idealna okazja by wyszaleć się na parkiecie pod gołym niebem. Organizatorzy przygotowali różnorodną muzykę, dlatego każdy znalazł piosenkę odpowiednią dla siebie. Jeżeli ktoś nie był, nic straconego, będą kolejne okazje

Reklama

Sukces tańca pod gwiazdami

Z miesiąca na miesiąc frekwencja na Wrocławskich Potańcówkach była coraz większa. Na ostatniej, która odbyła się 11 września organizatorzy postanowili podjąć próbę pobicia rekordu Polski w tańcu Jerusalema. Dotychczasowy rekord wynosił 194 tańczących. Bawiący się na ostatniej potańcówce wrocławianie ustawili licznik na poziomie 850 uczestników, co potwierdza certyfikat wydany przez Biuro Rekordów. 

Potańcówka wrocławska

Potańcówka wrocławska

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

W tym roku każda z potańcówek będzie miała inny motyw przewodni – pojawią się specjalne „pakiety” utworów, o które zadba DJ Ewelina Gra. Oczywiście, nie będą leciały tylko piosenki tematyczne. Muzyka będzie dopasowywana do upodobań tańczących. Organizatorzy nie zapomną też o najmłodszych uczestnikach imprezy – spodziewać się można także dziecięcych hitów.

Pierwsza impreza w tym sezonie jest zaplanowana w trakcie obchodów Święta Wrocławia, dlatego jej motywem przewodnim będzie nasze miasto. Co godzinę będzie można usłyszeć piosenki o Wrocławiu, a także te, których wykonawcami są artyści pochodzący z tego miasta, jak i całego Dolnego Śląska. Oprócz tego, na potańcówce pojawi się piosenkarka - Maria Sadowska, która razem ze swoim mężem Adrianem Łabanowskim, zachęcą uczestników do wspólnej zabawy. Będą również instruktorzy i kursanci szkoły tańca La Rosa Negra, którzy nauczą chętnych kilku tanecznych kroków.

Terminy i tematy wrocławskich potańcówek

Wszystkie taneczne imprezy odbędą się na pl. Wolności.

Czas trwania imprezy

Zabawa potrwa od 18.00 do 23.00. Dla uczestników zostanie przygotowana strefa
gastronomiczna z miejscem do odpoczynku. Będzie można również napić się darmowej wody dostępnej przy stoisku MPWiK.

Tańczyć każdy może: nieważne, czy lepiej czy gorzej

Parafrazując słowa piosenki napisanej przed laty przez Jonasza Koftę  Tańczyć każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej. Najważniejsze są chęci, wolność i wspólnota, którą nowa tradycja skutecznie zaraża tysiące mieszkańców naszego miasta. 

Radość, muzyka i taniec przekraczają wszelkie granice, zatem na potańcówkach każdy jest mile widziany. Plac Wolności jest miejscem pozbawionym barier architektonicznych, dobrze skomunikowanym z różnymi częściami miasta stron miasta, dlatego też organizatorzy zapraszają na te wydarzenia każdą mieszkankę i każdego mieszkańca. Szczególnie zależy nam na tym, by osoby, które na co dzień czują się samotne i trudno im znaleźć wydarzenia dla siebie, przybyły na plac Wolności.
Ewelina Konik, zastępca dyrektora WCRS

Organizatorem potańcówek jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Pogoda na początek wakacji w weekend we Wrocławiu [ 24-26czerwca 2022]

To będzie upalny weekend. Do poniedziałku, 27 czerwca obowiązuje ostrzeżenie IMGW o upałach. Na niebie pojawią się chmury, ale na deszcz raczej nie ma co liczyć. 

Pamiętajcie, aby pić dużo wody i używać kremów z filtrami. wody potrzebują również zwierzęta. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama