wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Tutaj nie będzie nudy! Oto półkolonie we Wrocławiu. Zobacz szeroką ofertę wakacyjnych zajęć dla najmłodszych
Dla dzieci spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie UM Wrocławia
Dla dzieci spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie

Jak co roku wrocławskie szkoły i placówki oświatowe organizują letnie półkolonie. W tym roku dla najmłodszych spędzających wakacje w mieście przygotowano ok. 8 400 miejsc. Bogatą ofertę letnich zajęć przyszykowały też miejskie instytucje. Zapisy już trwają. Zobaczcie, co ciekawego mają w ofercie!

Reklama

Szanowni rodzice, drogie dzieci. Przeczytajcie szczegóły! 

Półkolonie szkolne

W tym roku 33 wrocławskie szkoły zapraszają uczniów na wakacyjne półkolonie. Organizowane są one przeważnie w lipcu oraz w ostatnim tygodniu czerwca. Są to m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, muzyczne, plastyczne i komputerowe. Poza tym prowadzone będą też warsztaty kulinarne, kreatywne czy przyrodnicze. Nie zabraknie też wyjść na basen, do ZOO, do kina i muzeum oraz wycieczek poza miasto.

Szkoła organizuje wakacyjne zajęcia według własnego planu i harmonogramu. Bierze też pod uwagę zainteresowania swoich uczniów, dzięki czemu są one dla dzieci naprawdę atrakcyjne.
Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu

– Przy czym, liczba miejsc na półkoloniach jest ograniczona, dlatego radzimy nie czekać do ostatniej chwili z zapisami – dodaje.

Koszt tygodniowego turnusu, w zależności od szkoły, wynosi średnio ponad 100-200 złotych plus koszty posiłków. Zapisy prowadzone są bezpośrednio w placówkach.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w naszych półkoloniach. To dla nich doskonała okazja, by wśród rówieśników atrakcyjnie spędzić wolny czas. Co ważne, nie przed ekranami tabletów czy komputerów.
Rafał Just, dyrektor SP nr 84 we Wrocławiu

– To także duże udogodnienie dla rodziców tych najmłodszych uczniów, którzy przez dwa miesiące wakacji muszą zapewnić im opiekę – dodaje dyrektor.

Bezpłatne warsztaty w MDK-ach

Na letnie zajęcia zapraszają także cztery Młodzieżowe Domy Kultury. Wśród nich:

 • Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście,
 • Młodzieżowy Dom Kultury Krzyki,
 • Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna,
 • Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika.

Dla chętnych organizują one bezpłatne warsztaty artystyczne. Zapisy oraz szczegółowy rozkład zajęć jest dostępny bezpośrednio w placówkach. 

Z wypoczynku letniego organizowanego przez szkoły i placówki oświatowe będzie mogło skorzystać ok. 8 400 wrocławskich uczniów szkół podstawowych (w tym ok. 1 800 uczniów uczestniczących w warsztatach organizowanych we wrocławskich MDK-ach).

Aktywnie i sportowo WCT Spartan

Dla dzieci spędzających wakacje we Wrocławiu, WCT Spartan przygotował sportowe półkolonie. Do wyboru zajęcia:

 • pływacko-rolkarskie (ul. Wejherowska 34),
 • tenisowo-rolkarskie (ul. Spiska 1),
 • piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2),
 • sportowo-rekreacyjne (ul. Hallera 81).

Letnie półkolonie realizowane będą w pięciu naszych obiektach. Dzięki bogatej ofercie zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. Przy czym nie trzeba być mistrzem piłki nożnej, jazdy na rolkach czy pływania. My wszystkiego nauczymy, podszkolimy umiejętności dzieci, a przede wszystkim sprawimy, że każdy z uczestników miło i aktywnie spędzi wakacje w mieście.
Maciej Moczko z WCT Spartan

Pierwsze turnusy zaczynają się pod koniec czerwca i potrwają do końca sierpnia (od godz. 7:30 do godz. 16:30). Kosztują one od 660 do 849 zł. Więcej informacji o zapisach na stronie WCT Spartan.

Wakacje na MAXA w Hali Stulecia

Na niezapomnianą wakacyjną przygodę zaprasza również wrocławska Hala Stulecia. Zajęcia wakacyjne organizowane będą w formie warsztatów architektonicznych połączonych z zajęciami tematycznymi i aktywnymi zabawami.

Każdy dzień będzie inną i emocjonująca przygodą. Proponujemy dużą dawkę letniego szaleństwa połączonego z codziennymi warsztatami inspirowanymi cudami architektury, zajęciami z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz grami terenowymi.
Katarzyna Wienconek z wrocławskiej Hali Stulecia

– Krótko mówiąc, stawiamy na wszechstronny rozwój, fantastyczną zabawę i cudowne przeżycia w gronie rówieśników – dodaje.

Dla najmłodszych (w lipcu i sierpniu) przygotowano pięć różnych turnusów. Tygodniowe zajęcia wraz z wyżywieniem kosztują od 810 złotych do 899 złotych. Więcej informacji i zapisy na stronie Hali Stulecia

Półkolonie jeździeckie na Partynicach

Półkolonie jeździeckie na Partynicach to idealne rozwiązanie dla dzieci, które chcą w aktywny i nietuzinkowy sposób spędzić wakacje w mieście. W sumie przygotowano dziewięć tygodniowych turnusów w terminie od 26 czerwca do 25 sierpnia.

Nasze półkolonie to przede wszystkim czas spędzony wspólnie z końmi. Możliwość poznania tych zwierząt oraz rozpoczęcia nauki jazdy konnej bądź doskonalenia już posiadanych umiejętności jeździeckich. W programie są również zajęcia towarzyszące, takie jak: spotkanie z hipoterapeutą, kurs pierwszej pomocy, a także uwielbiane przez dzieci warsztaty hobby horse.
Piotr Makarewicz, rzecznik Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych-Partynice

Cena tygodniowego turnusu z wyżywieniem wynosi od 1300 złotych do 1500 złotych. Szczegóły i zapisy na stronie www.torpartynice.pl.

Mały ZOOlog

Wzorem poprzednich lat, ZOO Wrocław również zaprasza dzieci na wakacyjne półkolonie. Będzie to doskonała lekcja przyrody dla młodych ekologów, przyrodników czy pasjonatów natury. Podczas półkolonii nie zabraknie też rejsu statkiem oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wakacyjne zajęcia skierowane są dla dzieci od 7. do 12. roku życia.

W tym roku poczujemy moc żywiołów, które mają przyporządkowane określone kolory i zmysły, zwierzęta i rośliny, miejsca, strony świata oraz pory dnia i roku. W ciągu pięciu dni turnusu polecimy wraz z uczestnikami do gwiazd, odwiedzimy planetarium, dowiemy się, co łączy żywioły z naszymi znakami zodiaku i oczywiście przyjrzymy się zwierzętom. Podczas każdego turnusu będziemy również rozwijać wrażliwość dzieci i młodzieży na piękno przyrody.
Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji we wrocławskim ZOO

W lipcu i sierpniu zorganizowanych zostanie 6 tygodniowych turnusów (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00). Pierwszy ruszy 10 lipca. Poprowadzą je profesjonalni zooedukatorzy i opiekunowie zwierząt, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 990 zł dla jednego uczestnika. Jeżeli dziecko posiada ważną kartę roczną do ZOO, to koszt półkolonii wynosi 910 zł. Dla usprawnienia procesu uruchomione zostały zapisy online. Więcej informacji na stronie ZOO.

Wodne półkolonie we Wrocławskim Parku Wodnym

Zapisać dzieci można także na wodne półkolonie we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej. Jak co roku, ich program jest bardzo urozmaicony, a zajęcia dostosowane do umiejętności i wieku dzieci.

Zajęcia prowadzone będą codziennie od 7:30 do 17:00 przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) przez całe wakacje. Przy czym, można zapisać dziecko na cały 5-dniowy turnus lub na pojedyncze dni.

Oczywiście to, co przygotowujemy dla dzieci to rozrywka i aktywny wypoczynek. Świat, w którym odrywamy je od komputerów i smartfonów. Zajęcia prowadzić będą profesjonalni animatorzy i instruktorzy pływania. To oni zapewnią dzieciom zabawę połączoną z nauką pływania, także na popularnych SUP-ach. Przybliżą też najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz ratownictwa.
Tomasz Sikora, rzecznik wrocławskiego Aquaparku

Koszt pięciodniowego turnusu dla jednego dziecka to 899 złotych, natomiast jednodniowego pobytu 249 zł (wliczone jest w to wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek).

Zapisać dziecko na zajęcia można dzwoniąc na infolinię 71 77 11 511 lub wysyłając informację mailową na adres: informacja(at)aquapark.wroc.pl. Szczegóły na stronie Aquaparku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl