wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Proekologiczne lekcje o wodzie. Akademia H2O w szkołach w Świdnicy. Porozumienie władz miasta i wrocławskiego MPWiK
Drugoklasiści uczą się szacunku do wody i środowiska MPWiK Wrocław. Materiały prasowe
Drugoklasiści uczą się szacunku do wody i środowiska

Akademia H2O w świdnickich szkołach podstawowych. Cykl zajęć proekologicznych będzie realizowany we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Reklama

„Akademia H2O” to projekt MPWiK Wrocław dla najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych. Oswaja dzieci ze zjawiskami przyrody, wzmacnia edukację ekologiczną w szkołach oraz rozwija odpowiedzialność za środowisko.

Cykl składa się z 14 bloków zajęć dotyczących hydrologii, na ogół w kontekście ekologii. Podczas lekcji nauczyciele dyskutują z uczniami np. o wodzie w kosmosie i jej roli, zjawiskach suszy i deszczu, metodach oszczędzania wody, zaletach picia kranówki czy przyczynach zmian klimatycznych.

Wrocławskie wodociągi przygotowały autorskie scenariusze zajęć. W każdej świdnickiej szkole, podobnie jak we Wrocławiu, uczniowie otrzymają własne zeszyty ćwiczeń. Nauczyciel samodzielnie dostosuje termin i moment przeprowadzenia poszczególnych lekcji do pozostałych – związanych z podstawą programową.

Program Akademia H2O jest odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata w dziedzinie ekologii. Nasze szkoły już dziś realizują wiele ciekawych projektów edukacyjnych w tym zakresie, ale ten program dotyczący wody jest szczególnie ważny ze względu na szeroki zakres tematyczny, wagę problematyki, bogate materiały edukacyjne i długofalowe, angażujące podejście. Czerpiemy wzorce z wiodących i innowacyjnych przedsięwzięć tego typu w kraju.
Urząd Miasta w Świdnicy

Przedstawiciele świdnickiego magistratu zapowiadają, że Wydział Edukacji we współpracy ze Świdnickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji planuje realizację programu Akademia H2O w drugich klasach świdnickich szkół podstawowych od następnego roku szkolnego 2023/2024.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl