4. Policjant z Wrocławia niesłusznie wziął pieniądze. Za karę komendant zwalnia go dyscyplinarnie
Zbliżenie na plecy policjantów w kamizelkach z napisem "policja" (zdjęcie ilustracyjne)

Policjant z Wrocławia odda broń i odznakę. Wobec niego toczy się postępowanie dyscyplinarne za przywłaszczenie pieniędzy należących do osoby aresztowanej. Nieuczciwego funkcjonariusza zatrzymali koledzy.

Policjanci z Wrocławia podejrzewali 26-letniego mężczyznę o handel narkotykami. Przy nim i w jego mieszkaniu znaleźli pół kilograma m.in. marihuany, amfetaminy ecstasy oraz morfinę, a także gotówkę.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i siedzi w areszcie. Na nim historia się jednak nie kończy. Jeden z policjantów wziął sobie część znalezionych pieniędzy. Zauważyli to jego koledzy, którzy nałożyli mu kajdanki i zawieźli na dołek.

O incydencie niezwłocznie poinformowane zostały policyjne komórki kontrolne, w tym biuro spraw wewnętrznych oraz miejscowa prokuratura. Dowiedział się także komendant wojewódzkiej policji we Wrocławiu, który zawiesił nieuczciwego podwładnego, wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne i uruchomił procedurę usunięcia go ze służby w trybie natychmiastowym.

Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Już tylko godziny dzielą od jego wydalenia ze służby.
sekcja prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Zwalniany policjant odda mundur po 4 latach pracy.

Źródło: materiały prasowe