4. Policjant z granatnikiem, 500+ i kosiarze śniegu. Sceny z życia na makiecie Kolejkowa w Sky Tower (ZDJĘCIA)
Na zdjęciu scenka z Kolejkowa: radiowóz i policjant z granatnikiem zamiast radaru Tomasz Hołod

Wrocławskie Kolejkowo pokazuje świat w miniaturze, często z przymrużeniem oka. Oprócz pociągów i dworców, na olbrzymiej makiecie w budynku Sky Tower znajdziemy także scenki z życia codziennego. Są słynni kosiarze śniegu (zamiast trawy), hasło „Cała Polska w cieniu Śląska”, 500+ na karoserii porsche, a furorę robi policjant z... granatnikiem. Mundurowi z Kolejkowa dostali nowe radary, inspirowane wydarzeniami w Komendzie Głównej. Zobaczcie galerię zdjęć.

Makieta Kolejkowa tętni życiem i zmienia się pod wpływem bieżących wydarzeń w mieście i kraju.

- Reagujemy na to, co się dzieje na świecie i w mediach. Dodajemy nowe scenki i postacie. Jak była pandemia, to w tramwajach pojawili się pasażerowie w maseczkach. Jak stały się modne chusty do noszenia dzieci, to taka mama też się u nas pojawiła. Hitem w ubiegłym roku byli słynni kosiarze trawy, którzy kosili ją na śniegu, zimą, a ostatnio policjant z granatnikiem zamiast radaru.
Aleksandra Jańczyk z Kolejkowa we Wrocławiu

Sceny z życia policji na makiecie Kolejkowa

Ten ostatni przykład to oczywiście nawiązanie do wydarzeń w Komendzie Głównej Policji z udziałem komendanta.

„Granatnik, kajzerka, wysięgnik, nastolatki, a teraz zgubiony notatnik... Jak wiecie, zrobiliśmy scenkę z granatnikiem jako radarem. Podpowiadacie nam, żebyśmy zminiaturyzowali kolejne wydarzenia z udziałem policji. Kochani, przy takim tempie dostarczania nam tematów przez funkcjonariuszy, najzwyczajniej nie nadążamy” – mogliśmy przeczytać na Facebooku Kolejkowa.

- Czasem pokazujemy coś z przymrużeniem oka, ale nikogo nie wyśmiewamy, pokazujemy po prostu, jak zmienia się Wrocław i nasza rzeczywistość. Wkrótce na przykład spadnie u nas deszcz, na razie możecie zobaczyć jedynie burzę – zapowiada Aleksandra Jańczyk z Kolejkowa.

Solpol, porsche z 500+ i cała Polska w cieniu Śląska

Na makiecie w Sky Tower możemy też zobaczyć budynki, których już nie ma we Wrocławiu, np. Solpol ze Świdnickiej (w Kolejkowie pełen ludzi). Jest też hasło nawiązujące do Pomarańczowej Alternatywy „W tym mieście rządzą krasnale” na słynnym wielopoziomowym parkingu – szkieletorze koło nasypu kolejowego. Można również zobaczyć ognisko pod blokiem, samochód na sprzedaż z napisem „po księdzu”, porsche z 500+ na karoserii, kibiców z szalikami, hasło „Cała Polska w cieniu Śląska” oraz przystanki z plakatami „Zmień piec”.