wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

To podwórko na Ołbinie wkrótce bardzo się zmieni. Będzie plac zabaw i teren rekreacyjny [WIDEO]

Anna Aleksandrowicz,
Już wkrótce to nieatrakcyjne podwórko na Ołbinie zmieni się nie do poznania fot. wroclaw.pl
Już wkrótce to nieatrakcyjne podwórko na Ołbinie zmieni się nie do poznania

Linowa piramida wspinaczkowa, trampolina, zjeżdżalnia i trzepak. Ale nie do trzepania dywanów, a do posiedzenia, pozwisania, pogadania. Na tym nie koniec atrakcji. Mieszkańcy będą mieli także więcej okazji do rekreacji. Podwórko na wrocławskim Ołbinie przejdzie wkrótce prawdziwą metamorfozę. Zobaczcie, jak będzie wyglądało!

Reklama

Zarząd Zasobu Komunalnego planuje rewitalizację placu zabaw na wrocławskim podwórku w obrębie ulic: Kluczborska, Żeromskiego, Nowowiejska i Barlickiego. Zostały tam przeprowadzone dwuetapowe konsultacje społeczne, dotyczące umiejscowienia i sposobu urządzenie placu zabaw wraz z zielenią. Do udziału zaproszono dzieci mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie podwórka i uczniów  Szkoły Podstawowej nr 107 przy ul. Prusa.  

Głos dzieci jako opinia ekspertów w konsultowanym zagadnieniu i przyszłych użytkowników terenu miał decydujące znaczenie. Wsparcia w ich zaangażowaniu udzieliło Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, a warsztaty przeprowadziło Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Konsultacje społeczne we Wrocławiu realizowane są w ramach zadania publicznego „Wsparcie procesów konsultacji społecznych na terenie gminy Wrocław w latach 2020–2022” przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich i współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

– Podczas wspólnego planowania najmłodsi mieszkańcy wyrażali potrzebę zabawy na trzepaku – opowiada Anna Olbryt z Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. Dlatego architekt zaprojektowała drążki o dwóch różnych wysokościach, aby imitowały trzepak i pozwalały w bezpieczny sposób bawić się dzieciom, tak jak sobie wymarzyły.

Pograją w nogę i w kosza oraz odpoczną w cieniu drzew

Na remontowanym fragmencie podwórka pojawi się też bramka do gry w piłkę nożną i kosz do koszykówki. Dorośli będą mieli też miejsce do posiedzenia na świeżym powietrzu w cieniu drzew. Z Funduszu Osiedlowego powstaną cztery lampy solarne.

Po ogłoszeniu przetargu i wyborze wykonawcy, firma wykonująca będzie realizowała je w trybie „zaprojektuj i buduj” w oparciu o przygotowany właśnie Program Funkcjonalno-Użytkowy.

PRZECZYTAJ NOTATKĘ Z KONSULTACJI [KLIKNIJ]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl