4. Pociąg retro pojedzie z Wrocławia w Góry Sowie (TRASA, BILETY)

Wielką atrakcję dla miłośników kolei i starych pociągów przygotował na tę sobotę, 14 października, Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Będzie to przejazd historycznym składem po najbardziej malowniczych liniach kolejowych na Dolnym Śląsku. Historyczny skład pociągu przejedzie - w obu kierunkach - linią kolejową nr 285 (Wrocław Główny - Sobótka - Świdnica Przedmieście) oraz linią nr 266 (Świdnica Kraszowice - Jedlina-Zdrój). Oto szczegóły!

– Na tym cała podróż się nie kończy. Nowością jest kurs ze stacji w Jedlinie-Zdroju aż do Nowej Rudy (pociąg  "Kalenica"), który przejedzie znaczną część linii nr 286, łączącej Kłodzko Główne i stację Wałbrzych Główny, gdzie znajdują się jedne z najwyższych mostów i wiaduktów kolejowych w Polsce. Pociąg przejedzie także aż przez dwa tunele, w tym jeden z najdłuższych na tej linii pod Świerkową Kopą o długości ponad jednego kilometra – informuje Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu i dodaje:

– Ze względu na przebieg wszystkich linii, podróżnych biorących udział w przejazdach pociągami "Wielka Sowa" oraz "Kalenica" czekają od samego początku niesamowite widoki. Nie tylko Masywu Ślężańskiego, Gór Sowich czy Wzgórz Włodzickich, ale również ciekawych obiektów inżynieryjnych, zabytkowych dworców i dawnej architektury okolicznych miejscowości.

Powiększ obraz: Pociąg retro pojedzie z Wrocławia w Góry Sowie. Na zdjęciu pociąg na wiadukcie Artur Wieczorek
Pociąg retro pojedzie z Wrocławia w Góry Sowie. Na zdjęciu pociąg na wiadukcie

Pociąg retro z Wrocławia w Góry Sowie. Jakie wagony? Jaka lokomotywa?

Historyczny skład pociągu, który wyjedzie w sobotę ze stacji Wrocław Główny w kierunku Jedliny-Zdrój i Nowej Rudy stanowią trzy wagony serii Bi zbudowane w latach 1928 - 1930 i wagon kuszetka z lat 70. "Siłą pociągową" będzie lokomotywa "Fiat" SU45 - 079.

Jest to ostatni spalinowóz tej serii w kraju, który jest czynny a jednocześnie zachowany w historycznej, zielonej barwie, wraz z oryginalnym wyposażeniem technicznym i detalami dekoracyjnymi jakie te pojazdy trakcyjne posiadały w latach swojej codziennej służby.

Pociąg retro z Wrocławia w Góry Sowie. Pociąg "Wielka Sowa" rusza z Dworca Wrocław Główny o godzinie 9.53

Oto dokładna trasa przejazdu i godziny, w których pociąg będzie odjeżdżał z konkretnych stacji:

• Wrocław Główny - 09:53
  • Sobótka - 11:00
  • Świdnica Miasto - 11:34
  • Zagórze Śląskie - 12:07
  • Jugowice - 12:13
  • Jedlina-Zdrój Centrum - 12:22
  • Jedlina Zdrój (Przerwa ~4,5h) - 12:28
  • Jedlina-Zdrój Centrum -16:45
  • Jugowice -16:52
  • Zagórze Śląskie -16:57
  • Świdnica Miasto - 17:13
  • Sobótka -18:04

Pociąg "Wielka Sowa". Ceny biletów:

Wagon przedziałowy z lat 70. XX wieku. Bilet normalny 139 PLN / Bilet ulgowy 109 PLN.

Wagon z ławkami drewnianymi z lat 20. XX wieku. Bilet normalny 129 PLN / Bilet ulgowy 99 PLN.

Pociąg retro z Wrocławia w Góry Sowie. Pociąg "Kalenica" rusza z Jedliny-Zdroju o godzinie 12.40

• Jedlina-Zdrój - 12:40
  • Głuszyca - 12:45
  • Świerki Dolne - 12:57
  • Ludwikowice Kłodzkie - 13:03
  • Nowa Ruda (Postój ~2,5h) - 13:20
  • Ludwikowice Kłodzkie - 16:04
  • Świerki Dolne - 16:11
  • Głuszyca - 16:23
  • Jedlina-Zdrój - 16:29

Pociąg "Kalenica". Ceny biletów:

Wagon przedziałowy z lat 70. XX wieku. Bilet normalny 59 PLN / Bilet ulgowy 49 PLN

Wagon z ławkami drewnianymi z lat 20. XX wieku. Bilet normalny 49 PLN / Bilet ulgowy 39 PLN

Tutaj zarezerwujesz bilety - KLIKNIJ W TYM MIEJSCU!