wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Po 35 latach zamyka się lubiany przez wrocławian sklep papierniczy

Zamyka się sklep papierniczy „EMA” przy ul. Słowiczej we Wrocławiu, który od 35 lat prowadzi pani Anna. Właścicielka ze łzami w oczach mówi, że przerosły ją rachunki. W mediach społecznościowych informacja ta poruszyła mieszkańców, którzy w ramach chęci pomocy, przychodzą i wykupują ze sklepu, to co zostało. Dołączycie się?

Reklama

Sklep papierniczy zamyka się po 35 latach

Zamyka się sklep papierniczy „EMA” przy ul. Słowiczej 17 we Wrocławiu. Od 35 lat prowadziła go pani Anna, która wkładała w niego całe serce. 

Dobiły nas koszty. Ogrzewanie mamy własne, gaz pięciokrotnie poszedł w górę. Płaciliśmy do tej pory 300-350 złotych, a teraz przyszło do zapłacenia prawie 1600 złotych.
pani Anna Czyszewicz, właścicielka sklepu

– Nasi klienci chętnie nas odwiedzają, szczególnie teraz, gdy dowiedzieli się o tej sytuacji. Są bardzo mili, serdeczni, przychodzą i robią zakupy, takie po prostu na zapas, żeby pomóc, bo mam trochę tego towaru. U nas w sklepie zawsze było tak, że wszystko musiało być. Jeśli czegoś brakowało to od razu zamawialiśmy i na drugi dzień już było – opowiada pani Anna.

Na pomoc ruszyli mieszkańcy

Mieszkańcy nie kryją smutku, wielu z nich odwiedzało ten sklep od lat, a nawet od dzieciństwa. Niektórzy mają też związane z nim piękne wspomnienia.

Serce mnie boli, że z mapy Wrocławia znika kolejny prawdziwy sklep, prowadzony przez wiele lat przez jednego właściciela, który włożył w takie miejsce lata pracy i serce. Do sklepu papierniczego na Słowiczej chodzę od lat, mam związane z nim wspaniałe wspomnienia. To tutaj mój dziadek kupił mi pluszową małpkę, którą wciąż mam. Jest dla mnie bezcenna, bo dziadek odszedł zanim dorosłam do wieku, kiedy moglibyśmy prawdziwie porozmawiać. Ale zaglądałam też do sklepu „Ema” dlatego, że zawsze mogłam tu znaleźć moje ulubione marki cienkopisów, świetny papier opakunkowy. Będzie mi brakowało tego miejsca i wyjątkowej Pani właścicielki. 
Pani Magdalena, wieloletnia klientka sklepu

Na jednej z wrocławskich grup na facebooku pojawił się post z prośbą o zakupy w sklepie przy ul. Słowicza. Na reakcję mieszkańców nie trzeba było długo czekać. Zgromadziło się pod nim ponad 150 komentarzy z wyrazami smutku i obietnicą odwiedzin. Oto kilka z nich:

  • „Mój ukochany sklep z dzieciństwa, na pewno podjadę w tygodniu. Kochałam to miejsce i do dziś budzi ciepłe wspomnienia. Straszna szkoda.”
  • „Pamiętam jak chodziłam tam z babcią. To było z 25 lat temu. Było tam wszystko. Wpadniemy.”
  • „Rodzice kupowali mi tam akcesoria do szkoły 30 lat temu... sklep "od zawsze". Przyjeżdżam na zakupy!”
  • „Będę w poniedziałek!”
  • „Ja przez 20 lat robiłam tam zakupy. Na pewno podjadę.”
  • „To jest moc! Wielka chęć pomocy. Przyjdźmy i wykupimy to co jest dostępne, a na pewno spotkamy się z uśmiechem i wdzięcznością.”

Sklep papierniczy będzie otwarty przez ok. dwa miesiące (do końca marca). Można kupić tutaj przybory szkolne i biurowe, ale też zabawki – m.in. maskotki, lalki, samochodziki, gry planszowe czy puzzle. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 oraz w soboty w godz. 10:00-14:00.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl