3. Wiadomości z regionu
  4. Plac zabaw Dobrolandia w Dobroszycach: kolorowa wyspa dziecięcej zabawy
Nowy plac zabaw Dobrolandia w Dobroszycach Anita Adamczyk-Sowa / UG Dobroszyce
Nowy plac zabaw Dobrolandia w Dobroszycach

Dobrolandia - nowoczesny plac zabaw dla maluchów, starszych dzieci i młodzieży. Budowa pomysłowo zaaranżowanej przestrzeni przy Gminnym Centrum Kultury w Dobroszycach kosztowała blisko 2,2 mln zł.

Dobrolandia – nowoczesny plac zabaw dla dzieci, już jest testowany przez najmłodszych mieszkańców gminy Dobroszyce. Plac zabaw przy Gminnym Centrum Kultury jest podzielony na kilka stref ze sprzętami przystosowanymi dla dzieci w różnym wieku.

Dla małych budowlańców i muzyków oraz dla seniorów

Wiek to nie jedyne kryterium w doborze wyposażenia na nowym placu zabaw. Bawiąc się dzieci mogą się wcielać w budowniczych, akrobatów, muzyków i odkrywców.

W sumie do dyspozycji mają trzydzieści pięć urządzeń, na których i po których mogą się wspinać, skakać, zjeżdżać, kopać, zasypywać i budować, huśtać, bujać się, grać, chować się i szukać, kręcić się i podejmować setki (dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona) innych aktywności.

Dla rodziców, dziadków czy opiekunów, którzy przyprowadzą tu swoje pociechy, wytyczona została strefa relaksu, w której znajdują się m.in.: leżaki miejskie, hamak, ławki z oparciem czy siedziska - gniazda.
Gmina Dobroszyce, komunikat prasowy

Budowa nowoczesnego placu zabaw kosztowała prawie 2,2 mln zł.

Źródło: materiały prasowe