Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Tysiące ludzi pójdą w poszukiwaniu Boga i Chrystusa. W sobotę rusza Piesza Pielgrzymka Wrocławska

Michał Kurowicki,

Na zdjęciu uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej fot. Krzysztof Wowk
Na zdjęciu uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

Według organizatorów, w 43. Pieszej Pielgrzymce do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy, może wziąć udział ponad 10 tysięcy osób. Pielgrzymi wyruszą w trasę z Wrocławia do Trzebnicy w sobotę (15 października). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 6 we wrocławskiej katedrze. Natomiast zakończy się Eucharystią w Trzebnicy, którą poprowadzi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Już w sobotę (15 października) tysiące osób pójdą 43. Pieszą Pielgrzymką Wrocławską. Jej celem będzie grób św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Początek pielgrzymki we wrocławskiej katedrze

Pielgrzymi wyruszą nie tylko z Wrocławia, ale też z Milicza, Bagna, Obornik Śląskich, Łoziny i Sułowa.

Najpierw spotykamy się w katedrze, gdzie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo na drogę, przekazane zostanie też słowo na początek pielgrzymowania. Następnie wyruszymy, każdy w wybranej przez siebie grupie, a jest ich ponad 20.
informują organizatorzy tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do Trzebnicy

Program 43 Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

• 6:00 – Nabożeństwo posłania pielgrzymki – Katedra Wrocławska, zawiązanie pielgrzymki.
  • ok. 6.30 – wyjście grup pielgrzymkowych
  • ok. 8.30 – pierwszy postój – most na Widawie – Krzyżanowice (boisko)
  • ok. 11.00 – drugi postój – miejscowość Malin
  • ok. 13.00 – trzeci postój – Wysoki Kościół
  • ok. 16.00 – wejście do Trzebnicy.
  • 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego.

Powrót z pielgrzymki - autobusem, pociągiem, indywidualnie

Autobusy będą organizowane przez poszczególne parafie. Natomiast szynobus “Święta Jadwiga” odjedzie w sobotę z dworca kolejowego Trzebnica o godz. 18.51. Planowany przyjazd na Dworzec Główny we Wrocławiu o godz. 19.38.

Trasa przejazdu pociągu: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny.

Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000. Bilety indywidualne można zakupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej.