4. Nie ma rtęci w stawach i w zbiornikach wodnych na terenie Wrocławia Są pierwsze wyniki badań [ZOBACZ SZCZEGÓŁY]
pobieranie próbek wody z Glinianek fot. Janusz Krzeszowski
pobieranie próbek wody z Glinianek

Mamy pierwsze wyniki badań zleconych w ubiegły piątek przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Stawy parkowe i zbiorniki wodne badają wspólnie: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu oraz Politechnika Wrocławska. Jakie są wyniki? Przeczytajcie szczegóły.

Oto pierwsze wyniki badań wody w stawach. Jakie efekty?

Jak informuje prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: – Wyniki, które niedawno otrzymałem, mówią jasno: nasza woda i wyniki z naszych ujęć nie wykazują żadnej rtęci. Czekamy jeszcze na wyniki badań mezytylenu. Te będą we wtorek.

Przypomnijmy, że badania obejmują m.in. staw w ogrodzie botanicznym, staw Pilczycki, staw w parku Południowym, staw w parku Tołpy, stawy w Leśnicy, stawy na Stabłowicach przy ul. Głównej, fosę miejską, Glinianki, Morskie Oko oraz ujścia Ślęzy, Oławy, Bystrzycy i Widawy.

[seeAlso id=159451,158611 limit=2 order=id]

Dziś natomiast, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu po niepokojących sygnałach od mieszkańców miasta, zlecił usunięcie martwych ryb ze stawów w parku Szczytnickim i zgłosił to zdarzenie odpowiednim służbom.

Straż miejska patroluje Odrę. Zobacz, gdzie

W tygodniu łącznie 13 patroli SM przeprowadziło 28 kontroli rzeki Odry.

Kontrole przeprowadzono między innymi

• przy jazie Opatowickim,
  • mostach: Warszawskim, Trzebnickim, Chrobrego,
  • bulwarze Dunikowskiego,
  • wyspie Słodowej
  • ul. Rędzińskiej
  • na Janówku

Woda we wrocławskich kranach jest bezpieczna

- W związku z ostatnimi doniesieniami o obecności substancji toksycznych w Odrze, informujemy, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość wody, którą dostarczamy do Państwa kranów. Woda jest bezpieczna – uspokaja MPWiK.

[seeAlso id=158641 limit=1 order=id]