Najważniejsze informacje
- W ramach drugiej edycji projektu „AgloTour – poznaj perły Aglomeracji Wrocławskiej”, mieszkańcy Wrocławia i okolic mieli okazję odwiedzić: Oleśnicę, Ziębice, Żmigród oraz Środę Śląską.
- To już tradycja, że każde wydarzenie rozpoczynało się i kończyło na dworcu kolejowym.
- W programie spotkań było zwiedzanie lokalnych zabytków, muzeów, obiektów sakralnych oraz specjalnie przygotowane niespodzianki.
Wycieczka z Aglomeracją: Świetny pomysł na weekend
Uczestnicy podkreślali, że spacery po miastach i miasteczkach to doskonały pomysł na rodzinny weekend. Atutami spotkań były nie tylko atrakcje oraz zabytki podwrocławskich miejscowości, ale i spotkania z pasjonatami lokalnej historii.
Łącznie w drugiej edycji programu wzięło udział około 300 osób.
Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska w celu popularyzacji turystyki lokalnej i historii regionu. Kolejna edycja planowana jest na wiosnę 2026 roku.
Źródło: materiały organizatorów