3. Wiadomości z regionu
  4. Otwarcie nowego Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce: To skok cywilizacyjny
Otwarcie nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce UG Długołęka /materiały prasowe
Otwarcie nowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce

Nowoczesny Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce już zaprasza na zajęcia. Budowa obiektu przy ul. Polnej trwała dwa lata.

Nowoczesny budynek przy Polnej 1a to efekt wielu lat starań i zaangażowania władz gminy oraz mieszkańców.

Nowa siedziba Gminnego Ośrodka Kultury to skok cywilizacyjny jeśli chodzi o propozycję dla mieszkańców gminy, oraz spełnienie naszych marzeń.
Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka

W budynku urządzono:

• salę widowiskową ze sprzętem nagłośnieniowym, reflektorami estradowymi, garderobą;
  • sale do ćwiczeń, m.in. tańca, zumby, innych zajęć ruchowych;
  • mniejsze sale spotkań,
  • studio nagrań z nagłośnieniem.

Obiekt pełni równocześnie funkcję siedziby Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Jednostek Oświatowych w gminie Długołęka.

Na budowę nowego ośrodka kultury wydano z gminnej kasy niemal 17 mln zł, a Stowarzyszenie Aglomeracji Wrocławskiej dołożyło 240 tys. zł na jego wyposażenie.

Źródło: materiały prasowe