wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Oto, jak będzie wyglądał nowy komisariat Wrocław – Stare Miasto [ZOBACZ WIZUALIZACJE]
Tam ma wyglądać nowy komisariat Wrocław - Stare Miasto przy ul. Legnickiej fot. wrocławska policja
Tam ma wyglądać nowy komisariat Wrocław - Stare Miasto przy ul. Legnickiej

Ponad 112 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowego komisariatu przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Nowy budynek ma powstać w ciągu 20 miesięcy. To obecnie największa tego typu inwestycja budowlana polskiej policji. Przeczytajcie szczegóły i zobaczcie wizualizacje przyszłego komisariatu, w którym będzie też siedziba wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Reklama

Umowa na budowę nowego budynku policji Wrocław-Stare Miasto została właśnie podpisana. Komisariat prawdopodobnie zacznie działać już na przełomie 2023/2024 roku.

Lokalizację inwestycji, której powierzchnia użytkowa to około 6,8 tysiąca m2 zaplanowano na działce będącej w trwałym zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od 1999 roku. Mieści się na niej obecny komisariat policji oraz parking, na którym to zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, można wybudować nowy obiekt
informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji

Obecna siedziba komisariatu policji Wrocław-Stare Miasto znajduje się w obiekcie, który powstał w latach siedemdziesiątych. Budynek ten nie był do tej pory gruntownie modernizowany, a jego położenie, konstrukcja i układ architektoniczny pomieszczeń mocno utrudniałby lub wręcz uniemożliwiał ewentualną rozbudowę.

Nowy komisariat Wrocław – Stare Miasto. Dla 200 policjantów i...

Nowy budynek będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych. Pracować w nim będzie blisko 200 policjantów i pracowników cywilnych z komisariatu policji Wrocław-Stare Miasto, a także ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

- W obiekcie tym, oprócz punktu przyjęcia interesantów, pomieszczeń dla służby dyżurnej, dzielnicowych i innych policjantów z wydziału prewencji, kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz kierownictwa, planowane jest też stworzenie specjalnie przystosowanych pomieszczeń dla pracowników i funkcjonariuszy, którzy działać będą w strukturze CBZC – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Zobacz również

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl