4. Ogrody Światła w Zamku Książ. Świetny pomysł na weekend
Ogród Świateł w Zamku Książ. Iluminacja z napisem "Ogród Świateł", nieco dalej zamek Zamek Książ w Wałbrzychu

Szukacie pomysłu na jesienny, weekendowy wypad za miasto? Ciekawą opcją mogą być Ogrody Światła w Zamku Książ i pobliskiej Palmiarni. To zaledwie godzina drogi samochodem albo pociągiem od Wrocławia. Sprawdź ceny biletów oraz godziny otwarcia Ogrodów Światła.

Wrocław ma swój Ogród Światła, czyli spektakularną wystawę Garden of Lights "Dzika Afryka" w zoo. Od piątku do niedzieli można też wieczorami podziwiać iluminacje w Ogrodzie Botanicznym. Warto się też wybrać do Lumina Park w Zamku Topacz koło Wrocławia, gdzie w tym roku motywem przewodnim są filmowe opowieści.

Ogrody Świateł w Zamku Książ i Palmiarni

Jeśli lubicie wieczorne iluminacje, świetnym pomysłem na weekendową wycieczkę za miasto będą Ogrody Świateł w Zamku Książ i pobliskiej Palmiarni w Wałbrzychu.

Plenerowa trasa wiedzie przez rozświetlone ogrody Książa, których historia sięga XVIII w. Zobaczycie też dekoracje, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia, a wśród nich: postaci na książęcym balu, zamkowe koty, iluminacje na licznych fontannach oraz pojedynek rycerzy. Zobaczcie zdjęcia Ogrodów Świateł w galerii.

"Przepiękne zdjęcia wykonacie zasiadając w świetlistym wagonie Złotego Pociągu lub pozując na tle strasznej wiedźmy i ogromnych pająków! Ogrody Świateł Zamku Książ to doskonała propozycja na zimowe wieczory - romantyczny spacer lub miejsce na rodzinną wycieczkę na świeżym powietrzu".
Zamek Książ

Druga część trasy Ogrodów Światła znajduje się w pobliskiej Palmiarni w Wałbrzychu. Zwiedzanie zaczyna się na świeżym powietrzu, na terenie ogrodów Palmiarni, a później przenosi się do rozświetlonego wnętrza budynku. Tu, w otoczeniu egzotycznych roślin zobaczycie iluminacje lemurów, kolorowych papug, motyli, ryb i ptaków. Jest też podświetlana, czterometrowa żyrafa, krokodyl i wieloryb.

Ogrody Świateł w Zamku Książ i Palmiarni (ceny biletów)

Bilety wstępu:

• 2 w 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny - 59 zł
  • 2 w 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy2 - 49 zł
  • Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł
  • Ogrody Zamek bilet ulgowy - 33 zł
  • Ogrody Palmiarnia bilet normalny - 25 zł
  • Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

1. Bilet łączony: jeden obiekt należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony, a drugi obiekt można zwiedzić w terminie do 28 lutego 2023 r.
  2. Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65. roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny.

Godziny otwarcia Ogrodów Światła w Zamku Książ i Palmiarni

• niedziela - czwartek - od 17:00 do 20:00
  • piątek - sobota - od 17:00 do 21:00

Zamek Książ - kasy są czynne godzinę krócej, Palmiarnia - kasy są czynne 45 minut krócej

Bilety można zakupić w pawilonie kasowym lub online.

Jak dojechać z Wrocławia do Zamku Książ i Palmiarni w Wałbrzychu?

Zamek Książ znajduje się ok. 60 km od Wrocławia - przy ul. Piastów Śląskich 1 w Wałbrzychu (Palmiarnia mieści się ok. 2,5 km dalej - przy ul. Wrocławskiej 158). Samochodem najszybciej dotrzecie tam autostradą A4 przez Kąty Wrocławskie i Kostomłoty, a później przez Żarów i Świebodzice. Droga zajmie wam ok. 1 godz. Informacje o parkingach znajdziecie tutaj.

Jeśli wybierzecie podróż pociągiem, najlepiej wysiąść na stacji Szczawienko, skąd będzie blisko do Palmiarni i nieco dalej do Książa.

Zobacz Zamek Książ na mapie

Zobacz Palmiarnię w Wałbrzychu na mapie