wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Byliśmy w Ogrodzie Świateł . Nowa atrakcja w zoo

Bajkowe, rozświetlone zwierzęta z pingwinami z RPA, dodo, żyrafami i meduzami na czele. Kilkadziesiąt ogromnych, kolorowych lampionów, świetlne aranżacje – to wszystko można od piątku 27 października zobaczyć w ZOO Wrocław na wystawie Garden of Lights - Ogród Świateł "Dzika Afryka". My już ją widzieliśmy. Wygląda spektakularnie. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

Takiej wystawy jeszcze we Wrocławiu chyba nie było. W czwartek 26 października nową atrakcję zoo mogli zobaczyć dziennikarze, fotoreporterzy i zaproszeni goście. Przyszło sporo dzieci. I to one były najbardziej zachwycone Garden of Lights - Ogrodem Światła. 

Czytaj także: Lumina Park w Zamku Topacz znów zachwyca! Zobaczcie „Filmowe Opowieści” [ZDJĘCIA]

- Ptak dodo to dla mnie numer jeden. Mam z nim najwięcej zdjęć - mówił 10-letni Wojtek, który przyszedł na wystawę razem z mamą i siostrą. - Drugie miejsce na podium zajmują pingwiny, a potem czadowe meduzy.  

- Spodziewałam się dwóch żyraf, króla lwa i może jeszcze nosorożca, a to jest naprawdę duża wystawa. Oglądanie i pstrykanie zdjęć zajęło nam 45 minut. Jak poprószy śnieg, będzie jeszcze piękniej - dodała jego mama. - Boję się tylko, że dzieci nie będą w stanie powstrzymać się dotykania tych bajkowych zwierzaków i nie obejdzie się bez zniszczeń.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z wystawy Garden of Lights "Dzika Afryka".

Garden of Lights, czyli Dzika Afryka w zoo - to będzie hit Instagrama!

Ogród Świateł we wrocławskim zoo przedstawia afrykańską faunę i florę. Wystawę tworzą wielkie, podświetlane figury zwierząt w postaci lampionów 3D i gigantyczne, podświetlone rośliny. Jest wspomniany wymarły ptak dodo, okazały lew, nosorożec, flamingi, motyle, papugi, słoń afrykański, lemury katta, potężny goryl, żyrafy i wielki baobab. Do tego delfiny i likaony. Nie brakuje też mniej znanych gatunków jak żaba pomidorowa czy żuraw koroniasty.

Furorę wśród fanów Instagrama na pewno zrobi mieniące się kolorami kwietne przejście (idealne do zdjęć) czy "akwarium" z rybkami. Jest także ściana z motylami i rozświetlona rzeka, płynąca w rytm muzyki.

Wystawa Garden of Lights - nie tylko rozrywka

Garden of Lights to projekt firmy Wonderful Lighting z Gdyni i ich pierwsza realizacja we Wrocławiu. Mają też ekspozycje w Warszawie, Gdyni czy Krakowie. 

Przygotowanie wrocławskiej wystawy trwało wiele miesięcy. – Za nami długi proces wyboru gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem, które chcieliśmy pokazać. I tu ukłony dla pracowników zoo, którzy z wielką starannością i cierpliwością przygotowali dla nas merytoryczne materiały. Na ich podstawie mogliśmy przygotowywać projekty lampionów. Oprócz rozmiarów, staraliśmy się wiernie oddać cechy wszystkich przedstawianych gatunków – mówi Julia Janowska, Project Manager firmy Wonderful Lighting. I dodaje:

- Oprawa świetlna i muzyczna zostały dopasowane tak, aby w żadnym wypadku nie zakłócać rytmu życia otaczających nas zewsząd zwierząt. To ich dom. A my z uszanowaniem tego miejsca stworzyliśmy wystawę, dzięki której wszyscy możemy wspierać gatunki narażone na wyginięcie.
Julia Janowska, Project Manager firmy Wonderful Lighting

Podczas prapremierowego, czwartkowego zwiedzania Garden of Lights gości przywitały Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław, Julia Janowska, Project Manager firmy Wonderful Lighting i Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Generalna ZOO Wrocław.

- Nasze zoo zawsze dążyło do oferowania czegoś wyjątkowego i inspirującego. Dlatego też z dumą ogłaszamy, że "Dzika Afryka" pierwsza wystawa Garden of Lights we Wrocławiu zostaje oficjalnie otwarta. Jesteśmy zachwyceni tym, że firma Wonderful Lighting wybrała właśnie nasze zoo do zrealizowania tego niezwykłego projektu, który wpisuje się w naszą misję. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym gościom nie tylko rozrywkę, lecz także edukację i możliwość wsparcia charytatywnego celu.
Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław

Ogród świateł "Dzika Afryka" na ratunek pingwinom

Wonderful Lighting przekaże 1 zł z każdego biletu na ratowanie pingwinów przylądkowych – tońców, które zostały ambasadorami projektu. Pieniądze trafią do organizacji SANCCOB w RPA, która działa już od 1968 roku i wypuściła do natury ponad 100 tys. pingwinów przylądkowych, które były ranne, porzucone, czy też poszkodowane w wyniku wycieków ropy naftowej.

– SANCCOB niestety wciąż napotyka na ogromne wyzwania, a ich potrzeby nigdy nie były tak duże. Dlatego tak niezwykle istotne jest ciągłe wsparcie organizacji. Cieszymy się, że dzięki nowemu partnerowi, mamy szansę przekazać dużo większe wsparcie finansowe na ten szczytny cel – podkreśla Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Generalna ZOO Wrocław.

Na wystawie stanął jeden niezwykły lampion, którego postawienie było szczególnie istotne dla zoo i Fundacji ZOO Wrocław – DODO.

- Ten wyjątkowy eksponat to wielka podobizna dronta dodo - wymarłego już ptaka żyjącego kiedyś na Mauritiusie. Jego obecność pośród lampionów innych afrykańskich zwierząt ma nam uświadomić, że nasze działanie jest konieczne, by innych gatunków - w tym pingwinów przylądkowych - nie spotkał taki sam los, co dronta dodo.
Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Generalna ZOO Wrocław

Wystawa Garden of Lights "Dzika Afryka" - gdzie ją znajdziemy?

Wystawa będzie czynna od 27 października 2023 do 3 marca 2024 po zamknięciu zoo. Wejście zlokalizowane jest przy przystanku autobusowym "Hala Stulecia" linii 145, 146, 115, 315 i 345 w kierunku Bartoszowic/Sępolna, naprzeciwko ul. Wystawowej. Wejście znajduje się za bramą przesuwną. Nie należy kierować się do wejścia głównego do zoo.

Bilety dostępne stacjonarnie w kasie ogrodu świateł (zoo ich nie sprzedaje) oraz online. Więcej szczegółów znajdziecie w linku poniżej. 

  • Ogród świateł będzie otwarty w dni powszednie w godzinach 17:00-20:00, a w weekendy i święta 17:00-21:00 do 3 marca 2024 r. włącznie. Wystawa będzie zamknięta jedynie 24 i 31 grudnia, choć zoo będzie tego dnia czynne.
Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl