wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nożownik z Wrocławia został złapany. Mężczyzna atakował na Nowym Dworze. Nie trafił jednak za kratki. Dlaczego?
Nożownik z Nowego Dworu wpadł w ręce wrocławskiej policji policja wrocławska
Nożownik z Nowego Dworu wpadł w ręce wrocławskiej policji

Agresywny mężczyzna - bez żadnego powodu - najpierw stanął na środku drogi uniemożliwiając przejazd śmieciarki, a następnie wyjął nóż krzycząc do pracowników firmy porządkowej. Okazało się, że ta sama osoba kilka miesięcy wcześniej zaatakowała innego pracownika tej samej firmy wywożącej śmieci. Nożownik został zatrzymany przez policję, ale... jest już jednak na wolności. Nie trafił za kratki. Dlaczego?

Reklama

Wśród pracowników firmy porządkowej, którym nożownik groził na Nowym Dworze, był też akurat tego dnia w pracy raniony wcześniej przez niego mężczyzna. Rozpoznał on napastnika. Została wezwana policja. 

- Na miejsce niebezpiecznej sytuacji wezwany został patrol policji, a pracownicy firmy porządkowej oficjalnie złożyli zawiadomienie w tej sprawie. Jeszcze w ten sam dzień kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zatrzymali 36-latka, który podejrzewany był o kierowanie gróźb karalnych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz o uszkodzenie ciała jednego z pokrzywdzonych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postanowienie zarzutów mieszkańcowi Wrocławia, który złożył w tej sprawie wyjaśnienia w prokuraturze – informuje asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna jest jednak już na wolności. Nie trafił za kratki. Prokurator zastosował wobec nożownika m.in. środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a także zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 500 metrów do swoich ofiar. W tym przypadku dotyczy to dwóch pracowników firmy wywożącej odpady.

Za opisane powyżej przestępstwa mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Źródło: materiały prasowe wrocławskiej policji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl