4. Dwupoziomowy Aldi powstaje we Wrocławiu. Jest takich zaledwie kilka w całej Polsce

Nowy dwupoziomowy sklep Aldi z parkingiem na dachu powstaje we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej. Takich sklepów jest zaledwie kilka w Polsce. To projekt Aldi Urban. Na czym polega i kiedy otwarcie nowego obiektu?

Sklepów według konceptu ALDI Urban powstanie na razie tylko kilka w Polsce. Obecnie budowane są w podwarszawskich Markach przy ul. Szpitalnej oraz we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej. Podobny obiekt w stylu ALDI Urban powstał już we Wrocławiu przy ul. Szybowcowej.

Otwarcie ALDI Urban na Nowym Dworze zaplanowano na koniec 2023 roku

ALDI Urban to odpowiedź na brak dostępu do większych działek budowalnych w dużych miastach. – Format ten będzie miał zastosowanie na działkach o powierzchni ok. 3 tysięcy mkw., gdzie nie ma możliwości zrealizowania standardowych projektów dot. obiektów wolnostojących – wyjaśniła Luiza Urbańska z Aldi Sp. z o.o.

Rozwiązaniem jest budowa obiektu, który jednocześnie spełnia potrzebę handlową i posiada miejsca parkingowe. W ALDI Urban - sala sprzedaży znajduje się na parterze, a parking na piętrze. Luiza Urbańska podkreśliła, że standardem sieci pod względem przestrzennym jest wolnostojący obiekt wyposażony w salę sprzedaży o powierzchni ok. 1000 mkw. wraz z przyległym parkingiem przygotowanym na ok 60-80 miejsc postojowych.

– W miarę możliwości taki standard planujemy również utrzymać w formacie ALDI Urban, przy czym miejsca postojowe w największej liczbie będą znajdowały się w budynku a nie poza nim – dodała Luiza Urbańska.

Przy ulicy Strzegomskiej w pobliżu Hali Strzegomskiej powstaje już taki dwukondygnacyjny budynek, gdzie na jednej kondygnacji znajdzie się sklep, a na piętrze - parking dla klientów. Klienci aby zejść z parkingu do sklepu skorzystają z travelatorów, działających jak ruchome schody, ale bez stopni.

Jak informują przedstawiciele sklepu Aldi, podobne inwestycje powstaną w dużych miastach blisko centrum oraz na małych działkach przy aglomeracjach miejskich. Planowane jest na razie kilka takich obiektów w Polsce.

– Nasz plan zakłada 60+ otwarć rocznie i skupiamy się głównie na miejscowościach z dużą liczbą ludności, dlatego z pewnością będziemy budowali jeszcze nasze sklepy zarówno we Wrocławiu, jak i w Warszawie. Aktualnie mamy 262 sklepy w całej Polsce. Natomiast we Wrocławiu działa obecnie 12 sklepów ALDI – dodała Luiza Urbańska.