wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. W miejscu galerii na Czystej powstaje duża inwestycja mieszkaniowa. Ceny mieszkań zwalają z nóg (ZDJĘCIA)

W miejscu galerii na Czystej powstaje duża inwestycja mieszkaniowa. Ceny mieszkań zwalają z nóg (ZDJĘCIA)

Magdalena Pasiewicz,

W centrum miasta przy ul. Czystej 4, gdzie kiedyś mieściła się galeria handlowa, powstaje nowa, ogromna inwestycja mieszkaniowa. Wybudowano już kilka pięter. Powstaną tu dwie bryły - 5- i 7-kondygnacyjna. Na dachu wyższej części zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Ceny za metr kwadratowy rosną. Zobaczcie zdjęcia i wizualizacje.

Reklama

Na niewielkiej działce w centrum miasta przy ul. Czystej powstaje ogromna inwestycja mieszkaniowa. To jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji we Wrocławiu. Po sąsiedzku stoi dom towarowy Renoma, z drugiej zaś strony jest pałac Schaffgotschów. Dwie pozostałe strony zamykają kamienice i niewielkie bloki mieszkalne.

Nowa inwestycja powstaje w miejscu galerii na Czystej

Przeciwko decyzji o wyburzeniu Galerii na Czystej protestował jej projektant. Jego zdaniem był to bardzo udany budynek. Stał zaledwie 18 lat. Autor projektu - Tadeusz Sawa-Borysławski na gruzach budynku rozbił nagrodę, którą otrzymał za ten projekt. Ale według zapowiedzi, fragmenty Galerii na Czystej mają być wykorzystane w nowym budynku. 

Apartamentowiec powstaje w szybkim tempie. Jego piętra sięgają już prawie wysokości stojącej po sąsiedzku Renomy. Jak donosi inwestor BPI Real Estate Poland, odpowiedzialny za prace, zaawansowanie budowy wynosi 33 procent. Termin zakończenia realizacji przewidziano na II kwartał 2024 roku.

W ramach inwestycji Czysta 4 powstaną 183 mieszkania o powierzchni od ok. 25 do 88 m kw. i strukturze od 1 do 4 pokoi, a także 3 lokale usługowe. Każde mieszkanie wyposażone będzie w system typu smart home, większość posiadać będzie ogródek, balkon lub taras (w zależności od usytuowania). 

Powstaną tu dwie bryły - 5-kondygnacyjna i 7-kondygnacyjna. Na dachu wyższej części zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. 

W budynku znajdą się ponadto:

  • przestrzeń coworkingowa dla osób pracujących zdalnie,
  • zielony taras ze strefą relaksu dostępny dla wszystkich mieszkańców budynku,
  • miejsca postojowe podziemne i naziemne,
  • komórki lokatorskie oraz schowek na rowery.

Zaplanowano także lokale usługowe. 

Inwestor podaje ceny mieszkań za metr kwadratowy 

W połowie ubiegłego roku z niepokojem patrzyliśmy, jak ceny mieszkań idą w górę. We wrześniu cena za metr kwadratowy przy Czystej 4 wynosiła około 17 tys. zł. Ostatnio mieszkania w tej inwestycji deweloper wycenił już na 19 tys. zł za metr kwadratowy. 

- Czysta 4 jest inwestycją realizowaną z myślą o osobach, którym zależy na łatwej komunikacji po mieście, ceniących sobie bliskość różnorodnych miejskich udogodnień i usług, ale także świadomych potrzeby ograniczenia wytwarzania śladu węglowego. Nasz projekt jest również doskonałym produktem inwestycyjnym, oferującym atrakcyjne nieruchomości dla wszystkich tych, którzy poszukują pewnej lokaty kapitału. Nie od dziś wiadomo, że Wrocław jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków najmu w tej części Europy, zarówno w sektorze rynku najmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego – zachęca Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl